2021-07-31

"Dolina niesamowitości" - premiera w sierpniu


Sezon ogórkowy w pełni, ale przynoszę dziś dobre wieści z poletka wydawniczego. Pozwolę sobie zareklamować zbliżającą się premierę koleżanki z Hordy.

Niektórzy pamiętają (a nawet recenzowali) zbiór opowiadań Anny Nieznaj, lubelskiej programistki, fantastki i matki dzieciom, o genetycznie modyfikowanych komandosach pt. "Błąd warunkowania". Po długim oczekiwaniu major Sanja Popović, dowódczyni unijnej jednostki specjalnej Czarne Koty powraca w pełnowymiarowej, samodzielnej powieści nakładem SQN Originals! Premiera w sierpniu, przedsprzedaż już ruszyła

Bardzo zachęcam, to SF socjologiczne bliskiego zasięgu z solidną podbudową naukową i polityczną. Prywatnie mam do tej książki wiele ciepłych uczuć, bo czytałam fragmenty w miarę powstawania.

Trzydzieści lat temu grupa oficerów dostała propozycję: układ nerwowy ich przyszłych dzieci może zostać zmodyfikowany genetycznie. Marzenie o agentach idealnych wydawało się na wyciągnięcie ręki: odmienne działanie mózgu i zmysłów stanowiłoby gwarancję wygranej w światowym biotechnologicznym wyścigu zbrojeń.

Czarne Koty – unijni szpiedzy GMO – próbują wtopić się w społeczeństwo, które ich sobie opłaciło w podatkach. W armii, rodzinach, wielkich miastach kuszących zapachem ludzkich emocji. Czy chcielibyście, żeby któreś z Waszych prawnuków urodziło się Kotem?

Książka dostępna tylko w SQN Store. Do każdego egzemplarza papierowego - e-book gratis!

Korzystając z okazji zapraszam też do przeczytania jednego z prequelowych opowiadań o Czarnych Kotach opublikowanego kilka lat temu w Esensji:


Uprzedzając ewentualne pytania o to, jak mają się do siebie prequelowy zbiór "Błąd warunkowania" i powieść "Dolina niesamowitości" - słowami autorki: jakby patrzeć na BW jako na serial bez puenty, to DN jest jak film kinowy, który jest samodzielny, ale też zamyka serial. Absolutnie nie trzeba znać "Błędu...", żeby czytać "Dolinę...", natomiast rozwija i dopełnia ona pewne wątki z opowiadań.

2 komentarze: