KsiążkiPowieści


Olga i osty
W.A.B., Warszawa 2016
[Lubimy Czytać]

Samodzielna powieść osadzona częściowo w realiach współczesnej Polski, częściowo w onirycznej rzeczywistości Zaświatu, o fabule niczym barwny patchwork, wykorzystująca symbolikę baśni i logikę snu.

Opis wydawcy: Olga Pańkowska to nieśmiała marzycielka, której niezbyt się wiedzie w życiu. Pewnego dnia ratując bezpańskiego kota, trafia do baśniowego świata i zostaje gospodynią w domu czarodzieja. Jednak tak naprawdę ta historia zaczyna się znacznie wcześniej - w dzieciństwie Olgi, zanim jej rodzice się rozwiedli... Okazuje się, że magiczna rzeczywistość to tylko początek podróży, dzięki której Olga upora się z przeszłością i stanie się gotowa na pasjonujące, dorosłe życie.

Recenzje:
 <!-->
Teatr węży t. 1: Dwie karty, Wydawnictwo Ifryt, Lublin 2011. [Lubimy Czytać]
Teatr węży t. 2: Pośród cieni, Agencja Wydawnicza Solaris, Stawiguda 2013. [Lubimy Czytać]
Teatr węży t. 3: W mocy wichru, Agencja Wydawnicza Solaris, Stawiguda 2013. [Lubimy Czytać]

Teatr węży to trzytomowy cykl powieściowy dark fantasy o przygodach Krzyczącego w Ciemności, wyjętego spod prawa alchemika i maga. Pierwszy tom, Dwie karty, ukazał się w 2011 r. nakładem wydawnictwa Ifryt, które rok później niestety zawiesiło działalność, przez co dwa kolejne tomy, Pośród cieni i W mocy wichru, ukazały się najpierw jako ebooki wydane przez Oficynę Wydawniczą RW2010, a dopiero później Agencja Wydawnicza Solaris udostępniła w swojej księgarni również wersje papierowe. Obecnie wszystkie trzy tomy wznawia wydawnictwo Rebis w jednolitej szacie graficznej (treść książek oczywiście pozostaje bez zmian). Premiera wznowienia Dwóch kart12 września 2017.

Premiera wznowienia Pośród cieni - 10 października 2017.

Premiera wznowienia W mocy wichru - 6 marca 2018.
 <!-->
Z sieci możecie też pobrać darmowy promobook zawierający fragment powieści Dwie karty oraz samodzielne opowiadanie ze świata Zmroczy pt. Królestwo i jego cienie. Tekst ten jest utrzymany w odrobinę innych klimatach niż reszta cyklu i opisuje taki wycinek uniwersum, który nie został pokazany w powieściach.

Więcej informacji na temat cyklu Teatr węży, w tym okładki starego wydania elektronicznego i papierowego oraz linki do recenzji znajdziecie tutaj.Zbiory opowiadań

Po stronie mroku
Sumptibus/Oficyna Wydawnicza RW2010, Poznań 2012
[Lubimy Czytać]

Zbiór opowiadań połączonych wspólnym motywem Piekła, po trosze nawiązujących fabularnie do siebie nawzajem, ale utrzymanych w różnej stylistyce: od przygodowej fantastyki po realizm magiczny. Pierwotnie opublikowany jako ebook przez Oficynę Wydawniczą RW2010, dopiero później ukazał się na papierze z inną okładką.

Opis wydawcy:

Piekło ma wiele obliczy, a wszystkie one stanowią część planów Stwórcy.

Na odwieczną machinę przeznaczenia składają się miliony pojedynczych trybików. Takich jak hiszpański alchemik El Claro, wojowniczka Sangre Veland, rudy demon Samir von Katzenkrallen czy jedenastoletnia strzyga Maszka.

Dwanaście opowiadań połączonych wspólnym motywem Szeolu zabierze was w podróż przez różne czasy i miejsca – od współczesnej codzienności po rubieże zaświatów, od średniowiecznych Karpat po zbombardowane Nagasaki i płonące World Trade Center.


Agnieszka Hałas jest heretyczką i kilkaset lat temu za takie pisanie spłonęłaby na stosie. „Po stronie mroku” nie ma bohaterów, dobro nawet po śmierci staje się narzędziem władzy. Jedyną ucieczką z tego piekła / nieba będą więc strzępy ziemskich uczuć, za które płaci się tu wysoką cenę.
- Paweł Ciećwierz


Recenzje:
Między otchłanią a morzem 

Wydawnictwo Ares, Katowice 2004
[Lubimy Czytać]
 

Mój debiutancki zbiorek opowiadań o Krzyczącym w Ciemności, do zdobycia już raczej tylko na Allegro. Jeśli komuś wpadnie w ręce, można go potraktować jak trailer do cyklu "Teatr węży" - niektóre opowiadania w formie poprawionej i rozszerzonej zostały włączone do powieści.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz