2016-12-18

Świat Zmroczy - kolejność chronologiczna tekstów


Co jakiś czas zdarza się, że czytelnicy bądź recenzenci pytają mnie, jak mają się do siebie chronologicznie poszczególne teksty o Krzyczącym w Ciemności, a trochę się tego nazbierało na przestrzeni lat. Dlatego postanowiłam zebrać w jednym miejscu listę, po przeczytaniu której wszystko powinno stać się jasne.

Zbiór opowiadań Między otchłanią a morzem można jeszcze znaleźć na Allegro, ale... nie polecam kupowania go. Został częściowo "skanibalizowany" - opowiadania Białe dłonie oraz tekst tytułowy po lekkich zmianach fabularnych wplotłam w akcję cyklu Teatr węży. Z pozostałych zawartych tam tekstów dwa (Dziecko i W głębi) nie są moim zdaniem warte, żeby je przypominać (pisałam je mając 18 lat i jeśli wziąć na to poprawkę, nie były złe, ale dzisiaj wolałabym się już nimi nie chwalić). Muzyka dla szczurów trafiła jako darmówka na sieć, a mikropowieść By ją ocalić, nominowana swego czasu do nagrody Nautilus, na pewno zostanie prędzej czy później włączona do jakiejś publikacji albo udostępniona na sieci.Kolejność chronologiczna opowiadań i powieści o Krzyczącym w Ciemności


(MOAM - zbiór Między otchłanią a morzem, Dom Wydawniczy Ares, 2004) 

1. Poczwarka (MOAM)

2. Teatr węży t. 1 Dwie karty 

3. Teatr węży t. 2 Pośród cieni. W tekst powieści wplecione zostały opowiadania: Białe dłonie (MOAM, mocno przerobione), Między otchłanią a morzem (MOAM) oraz Dom z żółtym szyldem ("Science Fiction, Fantasy i Horror" nr 59/2010).

4. Teatr węży t. 3 W mocy wichru

Ok. 11 lat przerwy; w tym czasie dzieją się Kłopot barona Hoogstratena ("Science Fiction, Fantasy i Horror" nr 69/2011) oraz Pokłosie pewnego bankructwa ("Fantastyka Wydanie Specjalne" nr 03/2014) 

5. Muzyka dla szczurów
(MOAM)


6. Dziecko, W głębi i Tropem skorpiona (MOAM)

7. By ją ocalić (MOAM)

8. Kto się śmieje ostatni
(Esensja)


9. Sen o lilii (Esensja)

W niesprecyzowanym czasie dzieje się akcja opowiadań Panicz z Ertel-Sega (antologia Na nocnej zmianie, Fabryka Słów, 2016), Czarne i czarniejsze ("Fenix Antologia" nr 1-2/2018) oraz Królestwo i jego cienie (darmowy ebook wydawnictwa Rebis, 2017).

W przygotowaniu jest czwarty tom Teatru węży pod tytułem Śpiew potępionychA następne teksty na pewno powstaną prędzej czy później!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz