2019-05-01

Garstka wieści na początek majaPo długotrwałej kwietniowej suszy nadeszły deszcze, a ja za tydzień jadę do Piwnicznej - ciekawe, czy pogoda będzie dla nas łaskawa, czy niekoniecznie! Mam już nowe buty górskie na miejsce tych, które w zeszłym roku rozleciały mi się w Wysowej po 8 sezonach wiernej służby, muszę się zmobilizować, żeby je zaimpregnować i rozchodzić. Tymczasem zaś podrzucam kolejną porcyjkę aktualności.

Harda Horda pozamiatała w nominacjach do Nagrody im. Janusza A. Zajdla zarówno w kategorii "opowiadanie", jak i "powieść"! Harde dziewczyny zgarnęły łącznie aż 8 z 12 nominacji za rok 2018. Przy okazji po raz pierwszy w historii tej nagrody zdarzyło się, aby nominację uzyskało opowiadanie opublikowane w Esensji - Dzikie stworzenia autorstwa Krystyny Chodorowskiej, quasi-detektywistyczna opowieść o współczesnej selkie i mordercach fok. Miałam przyjemność je redagować, polecam! Zatoka, miasteczka, kutry rybackie, zimne szare morze, od pierwszych zdań czuje się ten chłód, wilgoć i wszechobecny zapach ryb.

Warszawskie Targi Książki coraz bliżej, więc przypominam, że będzie można mnie tam spotkać w sobotę (prawdopodobnie będę mieć dyżur autografowy w Strefie Fantastyki po południu) oraz niedzielę (na punktach programu Hardej Hordy: panel dyskusyjny 11:00 - 12:00, a później o 12:00 - 13:00 zbiorowy hardy dyżur autografowy, jedno i drugie w Strefie Fantastyki). Jeśli wszystko dobrze pójdzie, po raz pierwszy w historii istnienia naszej grupy będzie można zobaczyć w jednym miejscu całą trzynastkę hardych dziewczyn. 

Premiera Śpiewu potępionych niestety odsunęła się w czasie ze względu na lekki poślizg z okładką, ale widziałam wstępny projekt okładki i podoba mi się! Książka już figuruje w oficjalnych zapowiedziach Rebisu, planowana data premiery to 18 czerwca.

Info dla czytelników z zachodniej Polski, ale nie tylko: wybieram się na jubileuszowe, XV Wrocławskie Dni Fantastyki w Leśnicy odbywające się w dniach 5-7 lipca. Świetnie wspominam swój udział w tej imprezie w 2017 r. (zwłaszcza panele dyskusyjne, w których uczestniczyłam razem z Brianem McClellanem, Angusem Watsonem i Grahamem Mastertonem - zwróciłam Mastertonowi uwagę na scenie, kiedy opowiedział seksistowski dowcip, będę się tym chwalić przez następne 20 lat :>). Rok temu niestety kłopoty zdrowotne wykluczyły mój udział, mam nadzieję, że tym razem nic się w ostatniej chwili nie posypie. Z Hardej Hordy do Leśnicy wybierają się jeszcze Aleksandra Janusz, Magda Kubasiewicz i Milena Wójtowicz, planujemy dwa wspólne panele dyskusyjne w sobotę.

Jeśli chodzi o wieści z frontu kociego, są dobre: Ofelia pomyślnie przeszła w poniedziałek sanację paszczy. Złamane górne kły zostały wyrwane, resztę ząbków oczyszczono z kamienia. Kociszcze po powrocie do domu zachowywało się spokojnie, a na drugi dzień rano już z apetytem jadło (po ponad trzydziestosześciogodzinnym poście ze względu na znieczulenie).

Na sam koniec pochwalę się jeszcze, że udało mi się dokończyć opowiadanie szpiegowskie dziejące się w królestwie sylfów, którego fragmenty wrzucałam niedawno na blog. Trwało to długo, ale wreszcie mam je z głowy i mogę się zająć innymi rzeczami!6 komentarzy:

 1. No i takie dobre wieści, to ja lubię! Nowa lektura nadchodzi wielkimi krokami 😁
  Na Warszawski najazd Hordy już zacieram ręce i ostrzę długopisy - książki na autografy czekają 😉
  A może i z Wrocławiem coś się da? Kto wie...
  No i świetnie, że kota tak dobrze zniosła to całe zamieszanie zdrowotne.
  Miłego wypoczynku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!

   Kota to twarda bestia :) ale nie ukrywam, że też odetchnęliśmy z ulgą!

   Usuń
 2. O, to opowiadanie brzmi jak coś dla mnie, jak tylko skończę zmiany lokalowe dla moich zwierząt, to sobie przeczytam ^^

  Jednak będziesz na WTK? A jak sprawdzałam wykaz autorów to Cię nie było... Tylko nie wiem, czy w niedzielę zdążę po hordowe autografy. Najwyżej umyślnego wyślę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będę na WTK! W wykazie autorów mnie nie ma, bo nie będę miała własnego dyżuru autografowego na stoisku Rebisu (miałabym, gdyby udało się zdążyć z premierą tomu 4). Zgodnie z planem w niedzielę w Strefie Fantastyki ma się pojawić cała Horda, wszystkie 13 autorek.

   Usuń
  2. Piękny "sabat czarownic" się zapowiada! 😁 I to jeszcze w trzynastkę 😉

   Usuń
  3. Szczęśliwa 13! xD

   Usuń