2020-05-30

"Czerń nie zapomina" z okładką!


It's official! Czerń nie zapomina, piąty i ostatni tom cyklu Teatr węży, będzie mieć premierę 14 lipca. Mimo zamętu, jakiego koronawirus narobił na rynku książki, na szczęście udało się uniknąć przekładania premiery na jesień lub co gorsza na przyszły rok. 

Cudną ilustrację okładkową ponownie wykonał Robert Rajszczak, który jest również autorem okładki do Śpiewu potępionych (okładki do trzech pierwszych tomów robił kto inny). Strasznie się cieszę z tej grafiki, bo przedstawione na niej postacie (nie, ten ciemnowłosy pan o awanturniczym wyglądzie to NIE Krzyczący w Ciemności) idealnie odpowiadają moim wyobrażeniom na ich temat. 

W Empiku trwa przedsprzedaż wydania papierowego ze zniżką 25%. Ebook będzie dostępny od dnia oficjalnej premiery. Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła podlinkować jakąś recenzję przedpremierową.

Przypominam też, że niezorientowani, którzy niewiele wiedzą na temat Teatru węży, ale chcieliby dowiedzieć się więcej, tu na blogu znajdą informacje o całej serii i garść przydatnych linków. W oddzielnym wpisie znajduje się też lista darmowych opowiadań ze świata Zmroczy ułożonych chronologicznie, z linkami.
Opis wydawcy:

Po wydarzeniach na Wyspach Śpiewu Krzyczący w Ciemności przepadł jak kamień w wodę. Poszukują go wszyscy – demony Doliny Śniedzi, srebrna magini Akhania ar Vithanare, młoda wróżbitka Lorraine.

Dolina Śniedzi zrobi wszystko, by zemścić się na Krzyczącym i na Akhanii za pokrzyżowanie planów na archipelagu. Tymczasem w Bel Ingre, stolicy Lossoru, dojrzewa nowa intryga Otchłani. Dolina Rdzy szykuje się do wzniecenia tam epidemii, by zdobyć dziesiątki tysięcy dusz.

Kiedy sytuacja w Bel Ingre zaczyna się pogarszać, konsekwencje okazują się groźniejsze, niż ktokolwiek przypuszczał. Czy w sytuacji ogromnego zagrożenia możliwe stanie się współdziałanie między srebrem a czernią?
1 komentarz: