2020-08-13

Zmęczenie i wkurw


Planowałam dziś wpis na zupełnie inny temat, ale głośne ostatnio wydarzenia w Warszawie oraz oddźwięk, który wzbudziły w mediach społecznościowych tak mną trzepnęły, kolokwialnie mówiąc, że aż postanowiłam złamać swoją odwieczną zasadę niewypowiadania się publicznie na kontrowersyjne tematy. Dotąd nie uzewnętrzniałam się ze swoimi poglądami i nie wdawałam się w dyskusje na tematy polityczne, bo zajęcie to jawi mi się jako skrajnie frustrujące: ludzie generalnie podejmują te rozmowy przekonani o własnej racji, okopani na pozycjach i gotowi do ciskania granatami argumentów, a przy odrobinie pecha rozmowa szybko degeneruje w pyskówkę. Ale, jako się rzekło, już nawet ja nie zdzierżyłam.

Kiedy w ostatnich dniach czytałam wypowiedzi co bardziej prawicowo skrzywionych znajomych, poziom pogardy w połączeniu z beztroską akceptacją przemocy wgniótł mnie w grunt - a obracam się zdecydowanie w bańce ludzi kulturalnych, o raczej nieradykalnych poglądach. Moje smutne refleksje:

1). W obraz męskości, jaki hołubią niektórzy, wpisuje się bycie stroną czynną gwałtu hetero- lub homoseksualnego w ramach celebrowania swojej wyższości nad takimi podludźmi jak kobieta i gej - ale konsensualne relacje bazujące na miłości, szacunku i partnerstwie już nope. Panowie, co jest z wami nie tak?! (Okay, wiem, że ten obraz męskości wziął się z brutalnej kultury więziennej, ale czemu tak czule pielęgnują go intelektualiści? Im większe kompleksy, tym bardziej pozuje się na twardziela, hmm?)

2). W propagandzie głoszącej, że homoseksualiści deprawują i gwałcą dzieci, zabrakło informacji, że krwi noworodków używają do wypieku macy.

3). Ciekawi mnie, jakie poglądy polityczne ma wypuszczony niedawno z aresztu prawomocnie skazany za pedofilię ksiądz z Ruszowa i szajka pedofili z Podkarpacia. Orientacja wszystkich tych uroczych dżentelmenów, co warto podkreślać, nie jest bynajmniej homo - ofiarami w obu sprawach były niepełnosprawne dziewczynki. (Wieś demonstrująca solidarność z szajką pedofili, BTW, to wyższa kategoria horroru. Jakiś biblijny deszczyk ognia i siarki by się tu przydał.)

4). W pakiecie ideologicznym z sianiem nienawiści wobec osób LGBT+ idzie pobłażliwość względem molestowania seksualnego, gwałtów na kobietach i przemocy domowej. Tudzież mnóstwo prymitywnych obelg pod adresem "feministek" (ujmuję to słowo w cudzysłów, bo chochoł, który ci panowie - w 95% są to panowie - określają mianem feministki, nie zmienia się od jakichś 130 lat i przez cały czas pozostaje równie oderwany od rzeczywistości).

5) Drogi agresywny tradycjonalisto, droga agresywna tradycjonalistko, co robicie w Internecie? W czasach biblijnych nie było Internetu, jak i stu innych zdobyczy cywilizacji, z których codziennie korzystacie bez mrugnięcia okiem. Akceptujecie postęp technologii - akceptujcie też takie nowomodne fanaberie jak prawa człowieka. (Przyznaję, że argument o postępie technologicznym traci wagę, jeśli jesteście amiszami, ale w takim wypadku tym bardziej nie powinno was być w Internecie, amisze co do zasady nie zwykli też siać nienawiści.)

Zamiast podsumowania, na które trochę brakuje mi dzisiaj sił, tudzież na poprawę humoru linkuję uroczy wpis AszDziennika o smoku wawelskim. Bierzcie i rozpowszechniajcie dalej:

PILNE: Flaga jednak była we właściwym miejscu. Jest coming-out Smoka Wawelskiego.


Na zdjęciu - Marsz Równości w Lublinie 2019, na którym ochraniająca demonstrantów policja starła się z nielegalną kontrmanifestacją, a dwoje młodych radykałów z prawicowej strony barykady przyniosło na demonstrację ładunki wybuchowe.

5 komentarzy:

 1. Masz błąd w linku do artykułu na Aszdzienniku (poza tym, niech ktoś napisze o tym krótkie opowiadanie, proszę :D ).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz już powinno działać. Dzięki za czujność! (A opowiadanie mogłaby napisać Ewa Białołęcka - czytałabym!!!)

   Usuń
  2. O, tak! Ewa jest w te klocki bezbłędna. To byłaby lektura 😁

   Usuń
 2. Oj, dobrze, że coś mnie tknęło i sprawdziłam również pozostałe linki, bo okazało się, że wszystkie były z błędem! Ale teraz już jest chyba dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy15.8.20

  Niestety,mamy w społeczeństwie ludzi prymitywnych,a postawa rządu i propagowanie rozmaitych "Wartości" czyli "Zeby było jak dawniej" tylko sytuację pogarsza.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń