2022-11-04

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2022 - rozkład jazdy


Taka sytuacja: jeszcze nawet nie zgrałam z aparatu zdjęć z targów książki w Krakowie, a tu już trzeba ogłosić, gdzie i kiedy będzie można mnie spotkać na Fantastycznym Festiwalu Wyobraźni StarFest! Gdyby ktoś jakimś cudem nie wiedział (ale wszyscy pewnie wiedzą doskonale) - StarFest to zasadniczo Falkon 2.0, tyle że pod inną nazwą. Odbywa się w dniach 4-6 listopada na Targach Lublin. Będę się dość intensywnie udzielać, tak jak na Falkonach, ale nie ukrywam ciekawości i lekkiego niepokoju, jak wypadnie ta nowa impreza. Program wygląda interesująco, wśród zaproszonych gości figurują m.in. Magdalena Kozak, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk i Marcin Przybyłek.
Moje punkty programu:

PIĄTEK

17:00-18:00 Prelekcja "Narodziny i śmierć bohatera" cz. 1, "Jak stworzyć postać" (z Anną Nieznaj). Sala konferencyjna 2


Co rodzi się pierwsze: bohater czy fabuła? Jak wykreować postać, która będzie wiarygodna psychologicznie, nieszablonowa i sprawi, że czytelnik zaangażuje się w jej losy, a może wręcz zapragnie napisać ich własną wersję? Podyskutujemy o CV bohatera literackiego, o modelach osobowości, inspiracjach i traumach, o wymyślonych przyjaciołach, a nawet larwach (w znaczeniu ezoterycznym), jak również o pisaniu fanfików i zjawisku Mary Sue.

SOBOTA

14:00-15:00 Panel "Kobieta u steru - feminizacja popkultury". Sala konferencyjna 2

15:00-16:00 Panel "Historia nie do końca kompletna - dlaczego tworzymy fanfiction?" Sala Hala C1

16:00-17:00 Prelekcja "Narodziny i śmierć bohatera", cz. 2 "Jak zabić postać" (z Anną Nieznaj). Sala konferencyjna 2

Czasem bohater literacki ma przechlapane - musi umrzeć. No właśnie, czy musi? Co może stać za decyzją autora o zabiciu postaci? Jakie funkcje pełni śmierć w fabule i kiedy ma sens, a kiedy nie? Porozmawiamy o logice wydarzeń i oczekiwaniach odbiorców, o zasłużonej karze, odkupieniu i zjawisku katharsis, a także o tym, kiedy autorowi grozi lincz z rąk zrozpaczonych fanów, a kiedy bezduszny czytelnik sięga po popcorn.

NIEDZIELA

12:00-13:00 Spotkanie autorskie (prowadzi Anna Nieznaj). Sala konferencyjna 1

13:00-14:00 Dyżur autografowy


Oficjalna strona StarFestu:
https://www.facebook.com/festiwal.starfest

I cóż tu więcej rzec - do zobaczenia na Targach Lublin!


 
1 komentarz:

  1. Anonimowy8.11.22

    Fajnie było! Swietnie wypadacie z Cranberry! Chomik

    OdpowiedzUsuń