2017-03-22

Wieści marcowe


Melduję po przerwie, że jestem i żyję! Wystarczyło jedno niezwykłe wydarzenie (i związana z nim lista rzeczy do pozałatwiania ASAP), żeby mnie tak wybić z rutyny, jakby mi meteoryt rąbnął w biurko, ale już się ogarnęłam, odpoczęłam i wróciłam do normalnego trybu działania. 
W zeszły czwartek wieczorem wróciłam z London Book Fair. Na dniach postaram się zamieścić dłuższą relację z tej fascynującej eskapady. Międzynarodowe targi książki w Londynie to gigantyczna impreza branżowa, gdzie spotykają się wydawcy, agenci literaccy, tłumacze, pisarze, dystrybutorzy, gdzie można się zaopatrzyć w katalogi wydawnictw z różnych krajów, negocjuje się sprzedaż praw do tłumaczeń i adaptacji filmowych, nawiązywane są kontakty i wykluwają się pomysły na nowe inicjatywy wydawnicze. W tym roku LBF odbywał się w dniach 14-16 marca i wzięło w nim udział ponad 60 wydawnictw z całego świata, łączna liczba uczestników przekroczyła 25 000, a Polska była gościem honorowym. Wraz z koleżanką po piórze Aleksandrą Janusz-Kamińską pojechałyśmy do Londynu, żeby nawiązywać kontakty i promować katalog grupy Fantastic Women Writers of Poland – nieformalnego zrzeszenia dziesięciu polskich autorek fantastyki, które spontanicznie postanowiły wykazać się inicjatywą i zareklamować swoje książki zagranicznym wydawcom. Kto ciekaw, może zajrzeć na fanpage naszej grupy i dowiedzieć się więcej o nas oraz ściągnąć nasz katalog w formacie pdf.

A z inszych wieści:

- W kwietniowym numerze „Nowej Fantastyki” ukaże się moje opowiadanie „Najlepsze pierogi w Kocierbie”. To zupełnie nowy, premierowy, niezbyt długi tekst, bez Krzyczącego w Ciemności. Realizm magiczny w klimatach beskidzkich. 

- Tej wiosny poprowadzę kolejny cykl warsztatów literackich w Lublinie, tym razem trzymiesięczny: dwanaście dwugodzinnych spotkań. Zajęcia są przeznaczone dla osób od 16. roku życia, które chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie pisania prozy. Uczestnicy będą omawiać i analizować fragmenty twórczości własnej i cudzej oraz wykonywać ćwiczenia pobudzające wyobraźnię i kształtujące zdolność posługiwania się językiem literackim.
Warsztaty odbywają się w siedzibie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza” przy ul. Lwowskiej 12 i są darmowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 marca o godzinie 18:00.


4 komentarze:

 1. Anonimowy23.3.17

  Bardzo dobre wiadomości i śliczne zdjęcie!


  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło nam! Niestety to jedyne nasze wspólne zdjęcie z Targów - fotografowałam hale i stoiska, ale w tym całym zaaferowaniu jakoś nie przyszło mi do głowy, że nas też przydałoby się pofocić...

   Usuń
 2. Czekam na tą"dłuższą relację z tej fascynującej eskapady." :)

  OdpowiedzUsuń