2017-04-15

Wesołych Świąt Wielkanocnych


Bez zbędnych słów - kochani! Wszystkim, którzy tu zaglądają, życzę spokojnych i miłych Świąt, najlepiej z jakimś malowniczym spacerem w harmonogramie, bo wiosna w pełni. Bardzo lubię ten czas, kiedy kwitną forsycje, a drzewa zaczynają się zazieleniać. Na osiedlu, gdzie mieszkam, widać też kwitnące magnolie oraz pierwsze tulipany.

Byłam dzielna i z zaciśniętymi zębami uskuteczniłam wiosenne sprzątanie z myciem okien tudzież podłóg - żadnych pasztetów ani ciast na szczęście piec nie muszę. (Rodzina miłosiernie nakarmi mnie świątecznymi potrawami, ale gdyby nie to, pewnie skombinowałabym sobie jakieś symboliczne jajeczko z kiełbaską i chrzanem... no może żurek.) 

Obraz na dziś - Paolo Veronese (1528 - 1588), "Zmartwychwstanie Chrystusa". Veronese, twórca z epoki późnego renesansu, malował głównie sceny biblijne i słynął z mistrzowskiego operowania światłem oraz kolorem. To konkretne malowidło (olej na płótnie) powstało ok. roku 1570. Ciekawe, kto pozował malarzowi do postaci Chrystusa i czy instrukcja brzmiała "a teraz wyobraź sobie, że fruniesz"? 


3 komentarze:

 1. Anonimowy16.4.17

  Dzięki!! Obraz,jak zwykle,piękny.Ja dwa okna umyłam jak było ciepło,teraz już nie.Upiekłam babkę,wyszła!
  Odpoczywaj w zdrowiu,nie myśl o pracy,koty wypuść,siebie wypuść..
  A kot mojej sąsiadki lubi kajmak..
  ( a propos fejsa - na mkliki są lepy)

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, po świętach pójdę do Rossmanna i kupię lep. Przez lata w ogóle nie mieliśmy tego tałatajstwa w domu, to i lepy nie były potrzebne. Potem troszkę zaniedbałam utrzymywanie porządku w szafce i się zalęgły. Pewnie byłyby już wytępione, gdyby nie te nieszczęsne zapomniane rodzynki... Co do babki - moja dzielna teściowa upiekła cztery, dostaliśmy jedną, pożremy :) A Sammet wyżebrał dziś swój największy, zakazany przysmak - okrawki z szyneczki!

   Usuń
 2. Anonimowy17.4.17

  Takiemu to dobrze! Nasz chomik też dostał przysmaki.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń