2017-04-12

Krótkie wieści kwietniowe


Pisałam to już tysiąc i jeden razy, ale powtórzę: nie lubię, kiedy nawarstwiają się Rzeczy Do Zrobienia. Zwłaszcza jeśli miałabym ochotę sobie spokojnie usiąść i skupić się na jednym projekcie. Ale nic to. W najbliższych dniach muszę jakoś ogarnąć niezbyt długie tłumaczenie, długaśną korektę autorską oraz przedświąteczne sprzątanie z myciem okien. Równolegle zawzięłam się, zagryzłam zęby i po ponad dziesięciu falstartach Piszę Powieść - i tym razem mam szczery zamiar dociągnąć ją do końca.

Czekam teraz, jak rzadko kiedy, na odpowiedzi z rozmaitych miejsc w sprawie paru różnych tekstów i inicjatyw. Czuję się trochę jak roślinka, która rozsiała nasiona: jedyne, co pozostało, to czekać, czy coś z nich wyrośnie. Czekam, siedzę jak na szpilkach, szykując się z wyprzedzeniem, że 90% tych prób wychodzenia poza znajome tereny może się skończyć rozczarowaniem (już otrzymałam parę uprzejmych odpowiedzi "nie"). Jestem cierpliwym stworzeniem, ale kiedy inwestycja emocjonalna była spora, czekanie bardzo się dłuży, nawet pomimo zaangażowania w sprawy bieżące. Wyjazd do Londynu wyrwał mnie z rutyny i bardzo mocno rozniecił nadzieję na Zmiany - może naiwną, a może nie. Czas pokaże.

(Gdy chodzi o wyjazd do Londynu, na razie stworzyłam coś na kształt oficjalnej relacji po angielsku, można ją przeczytać tutaj.)

Wznowienie "Teatru węży" niestety się opóźnia - według najnowszych informacji, jakie otrzymałam od wydawcy, "Dwie karty" powinny się ukazać w czerwcu (wcześniej była mowa o kwietniu). Nadal jest to nieoficjalne info, więc data może się zmienić. Zobaczymy.

Tej wiosny znów prowadzę warsztaty literackie na Lwowskiej w Lublinie. Jeśli przypadkiem zajrzy tutaj ktoś zainteresowany, zapraszam!

Terminy spotkań: 24 kwietnia, 8 maja, 22 maja, 5 czerwca
Godzina: 18:00 - 20:00
Miejsce: ul. Lwowska 12, siedziba Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" (pytać o warsztaty) 

Spotkania generalnie wyglądają tak, że czytamy na głos i omawiamy fragmenty tekstów lub całe krótkie opowiadania (zależnie od tego, co kto przyniesie). Można dołączyć w dowolnym momencie, ale nowe osoby bardzo proszę o wcześniejszy kontakt mailowy: halas.agn[et]gmail.com.
3 komentarze:

 1. Anonimowy14.4.17

  Modliszka to też roślina...Ale życzę powodzenia w rozsiewaniu!Na pewno coś wyrośnie!
  Pisz,pisz koniecznie!
  Słonecznych,spokojnych Świąt!
  A w Orlando SW Celebration...

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy14.4.17

  Achika mnie poprawiła,miało być:rosiczka.Sorry,padnieta jestem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Modliszka będąca rośliną uczyniła mi dzień, śliczne! :) Dzięki za życzenia, nawzajem życzę spokojnych i miło spędzonych Świąt!

  OdpowiedzUsuń