2017-07-05

Wrocławskie Dni Fantastyki 7-9 lipcaZe szczerym żalem przyznaję - z powodu nadmiaru spraw (a częściowo również z braku siły) przejściowo zupełnie odpuściłam blogowanie i nie wiem, kiedy powrócę do pisania notek. Melduję jedynie, że w dniach 7-9 lipca będę bawić we Wrocławiu na Wrocławskich Dniach Fantastyki, które odbywają się w leśnickim Zamku, tam, gdzie mieści się Centrum Kultury "Zamek" (plac Świętojański 1) oraz na terenie pobliskiego Parku Leśnickiego.

Poniżej lista punktów programu, w których biorę udział. 


[CZYTELNIA LIVE] Piątek 16:00, [Park] Strefa spotkań

[PANEL] Fantasy without limits Uczestnicy: Lazare Gvimradze, Brian McClellan, Angus Watson, Agnieszka Hałas, Graham Masterton 
Piątek 18:00, [I] Aula – 101

There are many kinds of fantasy including literature, games and graphics. Which of them are still evolving? Are we able to create something new or maybe there are limits to our imagination?


[PANEL] Fantastycznych kobiet Harda Horda Uczestnicy: Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Agnieszka Hałas 
Sobota 12:00, [I] Aula – 101

Wszystko, czego nie wiecie, a chcielibyście wiedzieć o grupie i okolicznościach powstania katalogu Fantastic Women Writers of Poland. A także: – słów kilka o zaletach team workingu i o tym, dlaczego warto zakładać grupę literacką; – gdzie diabeł nie może, tam baby pośle, czyli o tym, dlaczego nie warto przyjmować do wiadomości, że „się nie da”; – dlaczego wiedza tajemna nie służy pisarzom, czytelnikom i branży jako takiej; – nikt cię tak nie zrozumie jak współskazaniec, czyli psychologiczny aspekt zrzeszania; – o prątkujących inspiracjach, pączkującej energii i zaraźliwym optymizmie wielkich planów. Oraz o tym, czy zamierzamy spalić na stosie wszystkich mężczyzn, czy tylko literatów.


[PRELEKCJA] Przyczajony gwóźdź, ukryte powrósło – czary i przesądy w hodowli zwierząt 
Sobota 14:00, [I] Sala Prelekcyjna II – 106

Hodowli bydła i owiec towarzyszyło w dawnej Polsce mnóstwo najróżniejszych zabobonów. Czarownice odbierały krowom mleko i zsyłały choroby na inwentarz, a na terenach górskich każdy baca musiał być wprawnym czarownikiem. Jak można wydoić rzemień? Co zakopywano pod zagrodą dla owiec? Od czego krowy doją się krwią i jak sprawić, żeby czarownicy wypadły zęby? Przyjdźcie i posłuchajcie tych oraz innych ciekawostek.


[AUTOGRAFY] Sobota 15:00, [Park] Strefa spotkań


[PANEL] Szukając krawędzi fantastyki Uczestnicy: Andrzej Zimniak, Agnieszka Hałas, Robert Wegner, Marek Oramus, Dominika Oramus, Wojciech Szyda, Michał Cetnarowski Sobota 17:00, [I] Aula – 101

Czy mogą powstać jeszcze nowe gatunki? Czy jest jeszcze świeżość w fantastyce? Czy wyobraźnia ma swoje granice? W poszukiwaniu granic fantastyki.


[PANEL] Z obcego na nasze Uczestnicy: Michał Jakuszewski, Agnieszka Hałas, Jarosław Rybski, Piotr W. Cholewa 
Sobota 19:00, [I] Aula – 101

Tajniki i pułapki przekładów.


[PANEL] Kill`am all – how to kill the hero?
Uczestnicy: Brian McClellan, Angus Watson, Agnieszka Hałas, Graham Masterton 
Sobota 20:00, [I] Aula – 101

Nowadays killing heroes has become one of the most popular tropes in popculture. But how can the author kill his character with style? And is it difficult to find a creative way to slay the hero? Find out during this debate.


[WARSZTATY] Warsztaty literackie. 
Niedziela 10:00 - 12:50, [II] Sala prelekcyjna IV – 203
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz