2017-08-23

Żmij w Lublinie (już niedługo!)


Dostałam oficjalne potwierdzenie - drukarnia zdążyła na czas i wznowienie "Dwóch kart" będzie miało przedpremierę na Polconie, ponad 2 tygodnie przed premierą oficjalną! Yeeeeah! Pytajcie o książkę na stoisku Rebisu.

Podobno jeśli na okładce znajduje się zakapturzona postać, sprzedaż jest wyższa niż w przypadku postaci z odsłoniętą głową - liczmy zatem na efekt kaptura ;)

Tak prezentują się gotowe egzemplarze - widok miły sercu każdego autora:Po raz kolejny powtórzę, że wznowienie "Teatru węży" NIE ZAWIERA ZMIAN W TREŚCI ani w stosunku do wersji papierowej Ifryt/Solaris, ani w stosunku do ebooków - kolejne osoby mnie o to pytają, bo najwyraźniej polskie cykle fantasy słyną z tego, że autorzy je przerabiają i piszą na nowo. Zrobiłam coś takiego z kilkoma opowiadaniami z "Między otchłanią a morzem", włączając je do "Teatru węży" - czytelnicy mnie skrzyczeli, że pierwsza wersja była lepsza, więc tym razem opanowałam swój autorski perfekcjonizm, już nic nie ruszałam i niczego nie psułam. Książki przeszły ponowne opracowanie redakcyjno-korektorskie (z naciskiem raczej na korektę), sądzę, że poprawki może wychwycić bardzo uważny czytelnik albo polonista. Jedyne naprawdę istotne różnice to brak ilustracji w nowym wydaniu i jednolita szata graficzna. Wydanie Rebisu powinno też być trwalsze, bo z okładek Agencji Wydawniczej Solaris (tom drugi i trzeci, wersja papierowa z 2013 r.) niestety odchodzi folia.

Niezdecydowanych zachęcam do czytania darmowych opowiadań ze świata Zmroczy, dostępnych m.in. na portalu Katedra w formatach .pdf, .epub, .mobi oraz .html:

Tekst Panicz z Ertel-Sega dostępny jest w tegorocznej Ebookowej Antologii Zajdlowej - też bezpłatnie, w formatach .pdf, .epub i .mobi.


Szykuję się do Polconu - przygotowuję poprawioną wersję prelekcji o lekarzach i szarlatanach (w zasadzie zbiór anegdot z historii medycyny) oraz przymierzam się do większych zakupów książkowych, bo będą tam miały premierę również książki znajomych (m.in. premiera "Niepełni" Anny Kańtoch oraz wznowienie "Szamanki dla umarlaków" Martyny Raduchowskiej). Nieustająco zapraszam na moje punkty programu:

[PRELEKCJA] Od Paracelsusa do Pasteura – lekarze, aptekarze, szarlatani
Czwartek 18:00, AULA POPULARNONAUKOWA (WPiA Sala duża 1 piętro)


[DYŻUR AUTOGRAFOWY] Sobota 14:00, SALA AUTOGRAFOWA (WH s. 26B)

[PANEL] Fantastyczny Lublin – spotkanie z twórcami lubelskimi
Radek Rak, Agnieszka Hałas, Jakub Nowak
Sobota 18:00, AULA LITERACKA B (WH Aula duża) Więcej informacji znajdziecie tutaj, a pełny program Polconu można ściągnąć stąd

Ci, którzy nie wybierają się na Polcon i nie dysponują starym wydaniem ani ebookiem, znajdą nowe "Dwie karty" w przedsprzedaży w Empiku ze zniżką 26%.


(Wiem, że ostatnio stężenie autoreklamy na blogu wykracza znacznie ponad normę - aż mi głupio, ale wznowienie "Teatru węży" w dużym wydawnictwie zobowiązuje, żeby zrobić troszkę szumu informacyjnego, na ile mogę. A posiadaczy starego wydania, którym lektura się podobała, zachęcam do wstawiania ocen na Lubimy Czytać i Goodreads, bądź w sklepach internetowych. Serce we mnie rośnie, ilekroć widzę na LC kolejną opinię napisaną przez nieznanych mi fanów żmija.)3 komentarze:

 1. Ładnie wygląda to nowe wydanie :) A możesz mi powiedzieć, jaki ma papier? (ten rebisowy biały czy ten rebisowy ekologiczny?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jeszcze nie miałam książki w ręku! Będę mogła Ci odpowiedzieć na to pytanie jutro wieczorem :)

   Usuń
 2. „Panicz z Ertel-Sega” nie jest dostępny pod wskazanym linkiem, bo ów prowadzi do Antologii 2019

  OdpowiedzUsuń