W tym roku festiwal odbywa się w dniach 22-24 września. Konwent jest ulokowany w budynkach Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, wabi rozbudowanym blokiem literackim oraz popularnonaukowym i długą listą zaproszonych gości. Oferuje też mnóstwo atrakcji miłośnikom komiksu oraz mangi i anime, przywabia cosplayerów... Copernicony z roku na rok zyskują coraz większą frekwencję i renomę. Ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników, w tym roku prelekcje oraz inne punkty programu będą się odbywać w aż sześciu budynkach.
Piątek 16:00, Literacka 4 (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
Hodowli bydła i owiec towarzyszyło w dawnej Polsce mnóstwo najróżniejszych zabobonów. Czarownice odbierały krowom mleko i zsyłały choroby na inwentarz, a na terenach górskich każdy baca musiał być wprawnym czarownikiem. Jak można wydoić rzemień? Co zakopywano pod zagrodą dla owiec? Od czego krowy doją się krwią i jak sprawić, żeby czarownicy wypadły zęby? Przyjdźcie i posłuchajcie tych oraz innych ciekawostek.
[DYŻUR AUTOGRAFOWY] Piątek 17:00, Autografowa (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
[PANEL] Poznaj Hardą Hordę
Aneta Jadowska, Agnieszka Hałas, Magdalena Kubasiewicz, Martyna Raduchowska
Sobota 10:00, Literacka 4 (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
[PANEL] Mit upadłego świata
Agnieszka Hałas, Jacek Komuda, Marcin Kowalczyk, Paweł Majka, Robert M. Wegner
Sobota 16:00, Panelowa (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
Sobota 10:00, Literacka 4 (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
[PANEL] Mit upadłego świata
Agnieszka Hałas, Jacek Komuda, Marcin Kowalczyk, Paweł Majka, Robert M. Wegner
Sobota 16:00, Panelowa (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
Uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego
Sobota 18:00, Sala Wielka (0:50) [Dwór Artusa]
[PRELEKCJA] Strach i odraza - oszpecenie w kulturze popularnej
Niedziela 11:00, Literacka 3 (0:50) [Wydział Matematyki i Informatyki]
Od Upiora Opery poczynając, a na przeciwnikach Batmana kończąc, kultura popularna chętnie obsadza oszpecone postaci w roli szaleńców i czarnych charakterów. Ged Krogulec i Therru z cyklu o Ziemiomorzu Ursuli Le Guin to dwa przykłady rzadkiego zjawiska, jakim jest oszpecony bohater pozytywny. Posiłkując się slajdami, omówię temat w kontekście literatury, kina i komiksu, opowiem też o postaciach autentycznych, jak holenderski malarz Gerard de Lairesse, "człowiek słoń" Joseph Merrick oraz okryty złą sławą Lord Haw-Haw.
I ważna informacja na koniec. Jak niektórzy wiedzą, "Olga i osty" znalazła się w tym roku na liście książek nominowanych do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego - decyzja jury zostanie ogłoszona w sobotę 23 września. Z tej okazji wydawnictwo Uroboros ma prezent dla czytelników. Każdy, kto na Coperniconie wypatrzy jeden z poniższych plakatów, zrobi mu zdjęcie, a potem pokaże je na stoisku nr 22 (Uroboros/YA!/FoxGames), otrzyma aż 35% rabatu na egzemplarz "Olgi i ostów"!
(Uwaga - plakat reklamuje tylko wybrane punkty programu, bez panelu o micie upadłego świata oraz niedzielnej prelekcji).
Do zobaczenia w Toruniu!
Twoje prelekcje były świetne!
OdpowiedzUsuńBardzo żałuję,ze nikt nie docenił Twojej książki.Zasługuje na Zajdla.Może jest zbyt kobieca...Szkoda.
Jesteśmy z Tobą.
Chomik