2019-05-22

Garść wieści na koniec majaDziś krótko, bo jak zwykle walczę z rzeczywistością, a doba złośliwie nie chce się rozciągnąć. Zaprawdę powiadam - nienormowany czas pracy to zło, dwudziestopunktowe listy to-do to większe zło, a konieczność korzystania z social mediów przy wysokiej podatności na rozkojarzenie to największe zło ze wszystkich... Ale nic to. Dzisiejsze wieści to prawie wyłącznie powtórki informacji, które już tu podawałam, ale chciałam je zebrać raz jeszcze w jednym miejscu.

Rebis zapowiedział premierę Śpiewu potępionych, czwartego tomu Teatru węży, na 18 czerwca. W ramach promowania książki pojawię się na Seminarium Literackim Śląskiego Klubu Fantastyki w Chorzowie (21-23 czerwca) oraz na Wrocławskich Dniach Fantastyki w Leśnicy pod Wrocławiem (5-7 lipca). Myślę, że to nie koniec tegorocznych wojaży, zobaczy się. W Chorzowie nie byłam jeszcze nigdy, w Leśnicy gościłam do tej pory raz i dobrze to wspominam. Ach, swoją drogą mam diabelski plan, żeby na Seminarium Literackie naszykować prelekcję o uniwersum Zmroczy!
Na użytek zaglądających tu nieregularnie (zaglądający regularnie wiedzą już od dawna): w najbliższy weekend, czyli 25-26 maja, będę krążyć po Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym. Tu znajdziecie pełny program Targów. Autorów i atrakcji będzie jak zwykle multum!

Uwaga - w sobotę dyżuruję w godzinach 13.00–14.00 na stoisku zajdlowym w Strefie Meet Point. Nie mam dyżuru autografowego na stoisku Rebisu ze względu na to, że premiera Śpiewu... odbędzie się dopiero po WTK.


Cały mój rozkład jazdy wygląda tak:

25.05. (sobota)
🕕 13.00–14.00 — dyżur autografowy na stoisku Nagrody im. Janusza A. Zajdla (Strefa Meet Point)

26.05. (niedziela)
🕕11.00–12.00 — panel dyskusyjny Hardej Hordy (Strefa Fantastyki), na którym po raz pierwszy pojawi się cała trzynastka hardych dziewczyn!
🕕 12.00–13.00 — wspólny dyżur autografowy Hordy na stoisku Wydawnictwa SQN (161/D15)


W Lublinie trwa tymczasem kolejny cykl warsztatów literackich w siedzibie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" na Lwowskiej 12. Spotykamy się obecnie w czwartki, w godzinach 18.0020.00. Przed wakacjami odbędą się jeszcze cztery spotkania:

23 maja
30 maja
6 czerwca
13 czerwca

Warsztaty obejmują WYŁĄCZNIE PROZĘ, są przeznaczone dla uczestników od 16 lat (z mojego doświadczenia wynika, że osoby młodsze mogą się niepotrzebnie zniechęcić w obliczu krytyki, podczas gdy rozwój w naturalny sposób następuje z wiekiem) i nieustająco zachęcam wszystkich  piszących (nieważne, szufladowych czy nie) z Lublina i okolic, żeby do nas zaglądali. Wstęp jest bezpłatny i nie gryziemy :)

Ostatnia sprawa – namówiona przez bardziej obyte w dziedzinie autopromocji koleżanki z Hordy, parę dni temu zrobiłam straszną rzecz i założyłam sobie konto na Instagramie. Pewnie będę tam wrzucać głównie zdjęcia książek, gór i kotów...


2 komentarze:

 1. Anonimowy23.5.19

  Powodzenia w Warszawie! Super,ze będziesz w Chorzowie!
  Rany,jesteś nowoczesna....

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety, skoro się powiedziało "A", trzeba też powiedzieć "B" - trza się promować :D

  OdpowiedzUsuń