2021-06-29

Lipcowy numer "Nowej Fantastyki" i promocja na prenumeratę


W ostatni piątek wróciliśmy z mężem z Piwnicznej, a od soboty wpadłam - jak przysłowiowa śliwka w kompot - z powrotem w wir spraw, ale przynajmniej wyjazd był bardzo udany, odpoczęłam i podładowałam akumulatory! 
Słonko nas trochę opaliło, gzy pocięły (ale nie jakoś bardzo), widzieliśmy kilka padalców, trzy żmije i dwie sarny. Chociaż upał dawał się we znaki, wykonaliśmy plan: 8 dni pobytu, 8 wycieczek, w tym tylko jedna krótsza. Insz Allah postaram się jakoś niedługo napisać więcej o przewędrowanych trasach albo przynajmniej pochwalić się zdjęciami.

Tymczasem z małym poślizgiem (bo pourlopowo) kilka słów ode mnie na temat lipcowego numeru "Nowej Fantastyki". Numer oscyluje w mniejszym lub większym stopniu wokół fantastyki militarnej i wszystkie opowiadania z działu zagranicznego (tym razem trzy wybrane przez Marcelego Szpaka, jedno przeze mnie) w taki czy inny sposób podejmują ten leitmotif. W menu mamy:

- coś z fantastyki rosyjskiej: szaleństwo i rozpacz na tropikalnej wyspie od Mike'a Gelprina

- SF bliskiego zasięgu o konflikcie w Syrii od Marka Jacobsena (autor jest wojskowym, specjalistą ds. Bliskiego Wschodu w amerykańskiej armii, a jego tekst ciekawie wchodzi w rezonans z opowiadaniem Wiktora Orłowskiego, też w klimatach bliskowschodnich, o którym powiem parę słów dalej)

- lot nawiedzonym bombowcem w opowiadaniu Carrie Vaughn

- galaktyczną wojnę winiarzy od gwiazdy numeru, Catherynne M. Valente (wojna wojną, ten tekst to przede wszystkim WINA - najdziwniejsze aromaty i smaki w całej galaktyce! Plus duża dawka odjechanej ksenobiologii.)

W dziale polskim polecam Waszej czułej uwadze cudowne opowiadanie Wiktora Orłowskiego - polscy żołnierze w Iraku plus mroczna nadnaturalna mścicielka z armią ifrytów, plus ekipa Wolanda z "Mistrza i Małgorzaty" i Jeszua Ha-Nocri powracający po czterdziestu dniach na pustyni... Będę nominować do Zajdla za rok.

Prócz tego w numerze m.in. wywiady z Joe Haldemanem i reżyserem Paulem Verhoevenem, dyskusja o fantastyce militarnej z udziałem Agnieszki Osikowicz-Chwai, Michała Cholewy oraz Roberta M. Wegnera (rozmawia Aleksandra Klęczar), felietony, recenzje, komiksy i coś dla miłośników RPG.

"Nową Fantastykę" możecie kupić w kioskach, empikach i stacjonarnej księgarni wydawnictwa Prószyński i S-ka w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 28. Nieustannie zachęcamy do prenumeraty - tym razem nawet bardziej niż zwykle, ponieważ przygotowaliśmy dla Was kuszącą promocję z jedną z trzech książek do wyboru w prezencie:

https://ksiegarnia.proszynski.pl/nf

Można nas czytać także w naszej aplikacji mobilnej na Androida i iOS:
http://onelink.to/nowafantastyka

oraz w e-Kiosku:
https://www.e-kiosk.pl/numer,362039,nowa_fantastyka

a część tekstów znajdziecie też w wersji audio w Lectonie:
https://lectonapp.com/pl/podcast/nowa-audio-fantastyka

Zachęcam do lektury!


1 komentarz:

  1. Kuszącą propozycją to byłby Pani tomik " Po stronie mroku 2" . To byłoby kuszące.Kocha Pani zwierzęta. Zwłaszcza koty.Człowiek gotów jest pójść do piekła za swoją miłością. A czyż miłość psa jest mniej warta ? Pies rani nas tylko raz. Gdy odchodzi.Powrót takiej miłości wart jest każdego paktu. Czas życia psa jest wystarczający by powstała silna więź dusz, lecz zbyt krótki by się nią nacieszyć. Gdyby człowiek znał ile ma jeszcze czasu i tym czasem mógł obdarzyć psa. By razem o jednym czasie pójść na ostatni spacer. Czy taka miłość nie jest warta opowieści? Dlaczego prawo do niej i do duszy uzurpuje sobie tylko największy ziemski szkodnik zwany homo sapiens ?

    OdpowiedzUsuń