2021-07-22

Sierpniowy numer "Nowej Fantastyki" już w kioskach!


Czas biegnie jak szalony, w sprzedaży pojawił się już sierpniowy numer "Nowej Fantastyki"!

Zupełnym przypadkiem, bez żadnych wcześniejszych uzgodnień pomiędzy działem polskim a zagranicznym, od strony literackiej wyszedł nam cudowny numer tematyczny pod hasłem "śmierć i miłość". W dziale polskim polecają się Waszej czułej uwadze bardzo dobre opowiadania Agnieszki Fulińskiej (kryminał z elementami mitologii etruskiej) i Zbigniewa Wojnarowskiego (SF z wątkiem eschatologicznym, skojarzyło mi się nieco z tekstami Marka S. Huberatha), natomiast w prozie zagranicznej mamy teksty trzech raczej niszowych, ale świetnych autorek:

- Mari Ness: obłędnie baśniowe i malarskie (symbolizm, secesja?) opowiadanie o romansie Króla Lata z Królową Zimy, być może odlegle zainspirowane opowiastką H. Ch. Andersena "Dwanaście miesięcy"; 
- A.C. Wise; nominowane do Nebuli opowiadanie o narcystycznym iluzjoniście;
- Kai Hudson: opowiadanie SF o autystycznej dziewczynie, córce dwojga naukowców (z różnymi koreańskimi smaczkami, bo autorka jest z pochodzenia Koreanką).

Poza tym - wywiady (z Jonem J Muthiem, Tomkiem Bagińskim i Tedem Chiangiem), eseje Artura Nowrota i Karoliny Fedyk, artykuły, felietony, recenzje i inne dobre rzeczy.

"Nową Fantastykę" możecie kupić w kioskach, Empikach i stacjonarnej księgarni wydawnictwa Prószyński i S-ka w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 28. Nieustannie zachęcamy do prenumeraty:


Można nas czytać także w naszej aplikacji mobilnej na Androida i iOS:
http://onelink.to/nowafantastyka

a część tekstów znajdziecie też w wersji audio w Lectonie:
https://lectonapp.com/pl/podcast/nowa-audio-fantastyka.

Zachęcam do lektury!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz