2021-09-25

Październikowy numer "Nowej Fantastyki" już w sprzedaży

 

Czas pędzi nieubłaganie - mam wrażenie, że ledwie kilka dni minęło, odkąd reklamowałam wrześniowy numer "NF", a tu do dystrybucji trafił już październikowy. Z wyjątkowo ładną okładką w błękitnej tonacji, a zawartość też niczego sobie.

Tematem przewodnim numeru jest tym razem Międzynarodowy Dzień Tłumacza obchodzony 30 września. Z tej okazji publikujemy rozmowę Oli Klęczar z Pauliną Braiter, Piotrem W. Cholewą, Michałem Jakuszewskim i Pawłem Laudańskim, a także wywiad z profesorem Mitsuyoshim Numano (autorem przekładów na japoński twórczości Stanisława Lema) oraz gościnny występ felietonowy Anny Studniarek, tłumaczki dzieł Brandona Sandersona. W dziale publicystyki znajdziecie ponadto m.in. artykuł wprowadzający czytelników w bogate i skomplikowane multiwersum stworzone przez Sandersona.

Odliczając dni do kinowej premiery "Diuny" możecie przeczytać kolejne opowiadanie z tego uniwersum, "Krew sardaukarów" Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Jak wskazuje tytuł, jest to tekst o żołnierzach elitarnej gwardii Imperatora. Dział zagraniczny upolował dla Was również dwa wyjątkowo mroczne i smakowite opowiadania rosyjskie: "Bozię" Mike'a Gelprina (krótkie opowiadanko o sile rażenia liczonej w megatonach, nie żartuję) oraz "Pod cienistym klonem" duetu Olga Raine, Denis Tichy (seryjny morderca, pogrążona w żałobie matka, zstąpienie do piekieł - to wszystko, co red. Hałas lubi najbardziej ^____*). W dziale prozy polskiej Ginny Nawrocka bierze na warsztat zagadnienie niebinarności, a Lidia Klusek debiutuje horrorem w realiach słowiańskich, luźno zainspirowanym motywami znanymi z baśni.

Dla miłośników gier fabularnych przygotowaliśmy drugą część "Kartek z Bestiariusza" do systemów Vaesen i Warhammer autorstwa Pawła Marszałka i Graeme'a Davisa. Poza tym w numerze znajdziecie to, co zawsze: felietony, recenzje, komiks.

"Nową Fantastykę" możecie zakupić w kioskach i empikach, a także w stacjonarnej księgarni wydawnictwa Prószyński i S-ka, przy ul. Rzymowskiego 28 w Warszawie. Nieustająco zachęcamy do prenumeraty, która jest jednym z najwygodniejszych sposobów zaopatrywania się w nasz miesięcznik:
https://ksiegarnia.proszynski.pl/nf

Możecie też skorzystać z naszej aplikacji mobilnej, w której istnieje możliwość subskrypcji pisma:
https://onelink.to/nowafantastyka

Elektroniczne wydanie dostępne jest też w e-Kiosku:
https://www.e-kiosk.pl/numer,370238,nowa_fantastyka

A wybrane teksty znajdziecie w aplikacji Lecton:
https://lectonapp.com/pl/podcast/nowa-audio-fantastyka

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz