2023-10-16

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2023 w Lublinie - już niedługo!


Wielkimi krokami zbliża się Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest w Lublinie!

Czas: 20-22 października 2023
Miejsce: Targi Lublin

Wszelkie informacje o festiwalu oraz program znajdziecie tu:
https://starfest.pl/pl/o-festiwalu/czym-jest-starfest/

Moje punkty programu na StarFeście:

PIĄTEK
20:00 - 21:00, Hala A1
Prelekcja "Polowanie na opowiadania: kulisy pracy działu zagranicznego Nowej Fantastyki"

Fantastyka, zwłaszcza ta zachodnia, zawsze rozkwitała w krótkich formach. Opowiem o tym, w jakich anglojęzycznych magazynach poszukujemy tekstów, o najważniejszych nagrodach i obiecujących  nowych nazwiskach. Zareklamuję nasze najciekawsze nabytki z ostatnich lat oraz powiem kilka słów o planach na przyszłość.

SOBOTA
18:00 - 19:00, Sala konferencyjna B1
Spotkanie autorskie

NIEDZIELA
18:00 - 19:00, Sala konferencyjna B1
Prelekcja "Krzyczący w Ciemności - kto to jest i skąd się wziął?"

Zna się na alchemii, walczy z demonami, ma kłopoty z pamięcią, flirtuje z uzależnieniem od opium. Kim jest Brune Keare zwany Krzyczącym w Ciemności, wyjęty spod prawa mag, główny bohater cyklu "Teatr węży"? Przeanalizuję parę nieoczywistych aspektów tej postaci, dopowiadając rzeczy, które w książkach zostały powiedziane między wierszami lub wcale.

Falkon (a teraz StarFest) zawsze był ważnym punktem na mapie polskich konwentów i w mojej głowie utrwaliło się skojarzenie "końcówka jesieni, słota, zimno, paskudnie, WIELKI LUBELSKI KONWENT NA POCIECHĘ". Pechowo akurat tak się złożyło, że od października aż do końca grudnia jestem dziko przeładowana zobowiązaniami (sama ukręciłam na siebie ten bicz!) i rozsądek kazałby mocno ograniczyć czas spędzony na festiwalu, ale StarFest jest tylko raz w roku, więc pewnie przesiedzę na Targach cały weekend, a potem będę przeklinać i zarywać noce, żeby nadgonić obowiązki... No zobaczymy.


1 komentarz: