2017-01-01

Czas postanowień


1 stycznia to taki miły leniwy dzień, kiedy wszyscy odsypiają poprzednią noc i człowiek, który nie ma akurat dyżuru w pracy ani pilnego zlecenia, czuje, że chwilowo nic nie musi.

Sylwester minął spokojnie. Słuchaliśmy z mężem "Lohengrina", czytaliśmy każde swoją książkę (w moim przypadku był to Mistrz Pú Pú autorstwa Hideyukiego Niki), o północy obejrzeliśmy z okna fajerwerki i wypiliśmy z moimi rodzicami alzackie wino musujące (dobre, o lekko morelowym aromacie). Ponieważ bierze mnie katar, z żalem darowałam sobie dzisiaj noworoczny spacer i zamiast tego "dłubię w blogach". 

Lubię podejmować postanowienia nawet wtedy, kiedy doskonale wiem, że życie je zweryfikuje, i nie traktuję zmiany planów jako porażki, dopóki COŚ udało się zrobić i COŚ osiągnąć. To jak z wycieczką w góry; zależy mi, żeby gdzieś dojść, coś zobaczyć i miło spędzić dzień, a jeśli nie da się z jakiegoś powodu pójść na Rysy (bo na przykład widać, że po południu będzie burza), nie mam nic przeciwko temu, żeby zmodyfikować zamiary i przejść się magistralą tatrzańską. Dlatego spisuję dzisiaj listę postanowień noworocznych z pełną świadomością, że w ciągu roku priorytety na pewno ulegną modyfikacji i zamiast niektórych planowanych celów zrealizuję inne. 

Ostatnie lata nie były złe, ale patrząc wstecz widzę, co przydałoby się zmienić. Czytam za mało książek (wprawdzie oznacza to, że te przeczytane dość dobrze pamiętam po latach, ale lista ciekawych pozycji do przeczytania nieustannie się wydłuża, wstyd mi też za "luki w wykształceniu" czyli nieznajomość dzieł, które powinnam znać). Bardzo chcę pisać więcej, systematycznie i planowo, a nie tylko gnać od tłumaczenia do tłumaczenia jak w 2015 i w pierwszej połowie 2016. I wreszcie - trzeba trochę zadbać o zdrowie i kondycję, żeby kolejnego wyjazdu w góry nie przypłacić znowu jakąś kontuzją. W 2015 udawało mi się ruszać całkiem systematycznie i z dobrym skutkiem, ale w 2016 coś mnie wybiło z rytmu i przez większość roku cierpiałam na przewlekły syndrom zasiedzenia w domu. Kilogramów mi od tego nie przybywa, ale mam niemiłą świadomość, że owoce braku ruchu zbiera się z opóźnieniem (dyskopatia, anyone?), a im dłuższa przerwa, tym trudniej się znowu wdrożyć w rytm.

A zatem w 2017 roku zamierzam:

- czytać codziennie

- pisać codziennie (blogi też się liczą)

- systematycznie notować "wyniki" czyli przeczytane tytuły oraz liczbę napisanych słów

- NAPISAĆ TĘ POWIEŚĆ, co jej nie mogę napisać od 2 lat

- uprawiać sport tak konsekwentnie jak w 2015.

Na zdjęciu po prawej widnieje TYLKO CZĘŚĆ (mniej więcej połowa...) książek, które kupiłam lub dostałam w prezencie w ostatnich latach i jeszcze ich nie przeczytałam. W niektórych tkwią zakładki, bo zaczęłam je czytać i odłożyłam. Trzeba się zmierzyć z tą stertą, bo sama się nie przeczyta! 

Chodzą mi po głowie różne pomniejsze projekty i marzenia, ale zobaczymy, jak będzie z ich realizacją. W góry pojedziemy w tym roku z mężem prawdopodobnie tylko raz, na krótko, i nie będą to Tatry. 

Trochę mi nieswojo, ilekroć pomyślę, że "jeszcze wczoraj" był rok 2011, 2012, a teraz jest już 2017... Lekko przeraża mnie uczucie czasu przepływającego między palcami, tak jakby ktoś wcisnął klawisz szybkiego przewijania, ale cóż począć.

Niech to będzie dobry rok. Dla nas wszystkich.5 komentarzy:

 1. Anonimowy1.1.17

  Jak najbardziej! Niech to będzie dobry rok i niech się spełnią plany.
  Powodzenia w pracy i czytaniu.
  Ja chcę schudnąć.:)
  Czytanie mi idzie akurat,skończyłam Piskorskiego"Czterdzieści i cztery" i "Złodziejkę książek". Bardzo mi się podobały.

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, "Złodziejkę książek" ktoś mi już polecał! Dopisuję do listy!

   Usuń
 2. Anonimowy3.1.17

  Co ja zrobiłam! Powiększyłam listę! Hans,nie zwracaj uwagi!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy4.1.23

  Kapitalna strona, polecam bardzo https://swobodnezycie.pl/ stronę z artykułami na różne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy8.9.23

  SEO, czyli Search Engine Optimization (Optymalizacja dla Wyszukiwarek Internetowych), to zestaw strategii, technik i praktyk mających na celu poprawę widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania na platformach takich jak Google, Bing czy Yahoo. Działa ono na zasadzie optymalizacji różnych aspektów witryny oraz tworzenia wartościowej i zrozumiałej dla wyszukiwarek treści. Oto główne mechanizmy i koncepcje, które leżą u podstaw działania SEO:

  1. Indeksowanie: Wyszukiwarki internetowe posiadają ogromne bazy danych, zwane indeksami, które przechowują informacje o wszystkich stronach internetowych dostępnych w Internecie. Proces indeksowania polega na zbieraniu i analizowaniu treści witryn internetowych oraz zapisywaniu ich w indeksie.

  2. Wyszukiwanie: Kiedy użytkownik wprowadza zapytanie (np. słowa kluczowe) do wyszukiwarki, algorytm wyszukiwarki analizuje indeks i zwraca wyniki, które uważa za najlepiej dopasowane do danego zapytania. Algorytmy te uwzględniają wiele czynników, aby dostarczyć użytkownikowi najbardziej trafne i wartościowe wyniki.

  3. Organiczne i płatne wyniki: W wynikach wyszukiwania można wyróżnić dwa główne rodzaje wyników: organiczne i płatne. Organiczne wyniki to strony internetowe, które nie zapłaciły za pojawienie się na danej pozycji w wynikach. Są one rezultatem efektywnej optymalizacji SEO. Płatne wyniki, zazwyczaj umieszczone na górze wyników lub na bokach, są reklamami, za które witryny płacą, aby pojawić się na wybranych pozycjach.

  4. Czynniki SEO: Wyszukiwarki oceniają wiele czynników przy ustalaniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Kluczowe czynniki SEO obejmują:

  Słowa kluczowe: Optymalizacja treści pod kątem odpowiednich słów kluczowych jest kluczowa. Są to terminy, których użytkownicy szukają w wyszukiwarkach.

  Jakość treści: Wyszukiwarki preferują treści wartościowe, unikalne i zrozumiałe dla użytkowników.

  Linki wewnętrzne i zewnętrzne: Linki prowadzące zarówno do twojej strony (linki wewnętrzne) jak i z innych witryn (linki zewnętrzne) wpływają na twoją widoczność w wynikach wyszukiwania.

  Struktura i nawigacja strony: Strona powinna być łatwa w nawigacji, zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek.

  Szybkość ładowania: Strona powinna szybko się ładować, aby zapewnić pozytywne doświadczenie użytkownikom.

  Bezpieczeństwo: Posiadanie certyfikatu SSL oraz bezpieczne przekazywanie danych to ważne aspekty bezpieczeństwa, które mogą wpłynąć na SEO.

  5. Ciągłe dostosowywanie: Algorytmy wyszukiwarek są stale aktualizowane i doskonalone. Dlatego SEO to proces ciągły. Trzeba monitorować zmiany w algorytmach i dostosowywać strategię SEO w odpowiedzi na te zmiany.

  6. Wyniki SEO: Sukces w SEO oznacza zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania dla określonych słów kluczowych oraz zwiększenie ruchu organicznego na witrynie. Ostatecznym celem jest przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów i zwiększenie konwersji.

  Podsumowując, SEO to złożony proces optymalizacji strony internetowej, który ma na celu zwiększenie jej widoczności w wynikach wyszukiwania. Działa na zasadzie analizy treści, linków, struktury witryny i wielu innych czynników, które wpływają na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Warto inwestować czas i wysiłek w rozwijanie skutecznej strategii SEO, aby osiągnąć sukces w świecie online. Polecam https://mocne-seo24.blogspot.com/2023/09/czy-mozna-samemu-wypozycjonowac-strone.html

  OdpowiedzUsuń