2018-03-10

Wieści ciąg dalszy


"W mocy wichru" - ku mojej radości - już w księgarniach. Na blogu Myśli parzydełkowca ukazała się pierwsza recenzja wznowienia. Co tu dużo mówić - trzymajcie kciuki za sprzedaż!

Dałam się też namówić i na blogu Qbuś pożera książki można przeczytać stosunkowo długi wywiad ze mną zatytułowany Dwie Agnieszki i żelazna rózga. Opowiadam między innymi o tłumaczeniach oraz o rozmaitych sprawach związanych z pisaniem. 

Wiosenna edycja antologii "Fantazmaty" nabiera kształtów, premiera jest zapowiadana na 16 kwietnia 2018. Informacja dla niezorientowanych: będzie to darmowa antologia dostępna w wersji elektronicznej (oraz być może na papierze w ograniczonym nakładzie), promująca mniej i bardziej znanych twórców fantastyki. Więcej na temat tego projektu przeczytacie tutaj. Na blogu Serenity i Turela można przeczytać wywiad z koordynatorem "Fantazmatów" (a zarazem pomysłodawcą tej inicjatywy), Dawidem "Fenrirem" Wiktorskim.

W skład antologii wejdą opowiadania:

„Babie lato” – Piotr Borlik
„Drakodoncja stosowana” – Kamila Dankowska
„Następna stacja: Katastrofa” – Piotr Gruchalski
„Zachwyt” – Wojciech Gunia
„Pod skórą” – Agnieszka Hałas
„Na podobieństwo” – Alicja Janusz
„Pan Kukiełka” – Dawid Kain
„Dwie głowy węża” – Magdalena Kucenty
„Gang Higiena” – Kazimierz Kyrcz Jr, Michał Walczak
„AJAS 22.9.5.12.11.9” – Jacek Łukawski
„Trupy” – Paweł Majka
„Wieczne życie” – Tomasz Przyłucki
„Na obraz i podobieństwo” – Krzysztof Rewiuk
„Dzień Walpurgii” – Ahsan Ridha Hassan
„Śnienie” – Marcin Rusnak
„Błędny rycerz” – Andrzej W. Sawicki
„Ego te absolvo” – Agnieszka Sudomir
„Księga Daat” – Anna Szumacher
„I moją głowę też” – Alicja Tempłowicz
„Rzeczy, które robisz w Łodzi, będąc martwym” – Istvan Vizvary
1 komentarz:

  1. Przeczytałem trzy tomy powieści o Krzyczącym w Ciemności i zachwyciłem się niesamowicie całą trylogią. Początkowo nie doceniłem drugiego tomu, lecz po lekturze trzeciego patrzę na niego inaczej. Zdarzyło mi się przeczytać w życiu trochę książek fantasy i książki z sagi o Brune Keare należą do tych które stoją na moim prywatnym podium na pierwszym miejscu obok książek z ulubionej sagi o Mrocznej Wieży Stephena Kinga. Uwielbiam świat Zmroczy i tak dogłębnie przesycenie magią. Sam jej system funkcjonowania nadzwyczaj przypadł mi do gustu. Główne postacie, jak i inne przewijające się w całej sadzę także charakteryzują się niezwykłością, unikatowością i nietuzinkowością. [UWAGA SPOJLER] Szkoda, że Marshia nie żyje. A może ona jeszcze powróci w jakiś sposób w czwartym tomie? [KONIEC SPOJLERU] Fabuła, jaką Pani zawarła w trylogii o Krzyczącym bywała dla mnie bardzo często ogromnym pozytywnym zaskoczeniem szczególnie w momentach walki. Szczególnie pod koniec trzeciego tomu, kiedy domyślałem się że Krzyczący ma przed sobą trzy możliwości (inne wówczas nie przyszły mi do głowy) pojawiała się propozycja czwartego i nasunęło piąte rozwiązanie a dokonało się szóste rozwiązanie, którego zupełnie nie brałem pod rozwagę. Po prostu odczułem szok i takie ogromne pozytywne zaskoczenie. Ufam, że czwarty tom sagi powstanie i że zaprezentuje tak samo wysoki poziom, albo jeszcze wyższy.

    Pani Twórczość to moje tegoroczne odkrycie (dzięki tegorocznemu numerowi czasopisma „Fenix”) i wszystko czytałem jako e-booki.

    Z podziękowaniem za ogromną frajdę z lektury sagi i obcowania z tak dobrą literaturą fantasy
    Wojtek

    OdpowiedzUsuń