2018-03-10

Wieści ciąg dalszy


"W mocy wichru" - ku mojej radości - już w księgarniach. Na blogu Myśli parzydełkowca ukazała się pierwsza recenzja wznowienia. Co tu dużo mówić - trzymajcie kciuki za sprzedaż!

Dałam się też namówić i na blogu Qbuś pożera książki można przeczytać stosunkowo długi wywiad ze mną zatytułowany Dwie Agnieszki i żelazna rózga. Opowiadam między innymi o tłumaczeniach oraz o rozmaitych sprawach związanych z pisaniem. 

Wiosenna edycja antologii "Fantazmaty" nabiera kształtów, premiera jest zapowiadana na 16 kwietnia 2018. Informacja dla niezorientowanych: będzie to darmowa antologia dostępna w wersji elektronicznej (oraz być może na papierze w ograniczonym nakładzie), promująca mniej i bardziej znanych twórców fantastyki. Więcej na temat tego projektu przeczytacie tutaj. Na blogu Serenity i Turela można przeczytać wywiad z koordynatorem "Fantazmatów" (a zarazem pomysłodawcą tej inicjatywy), Dawidem "Fenrirem" Wiktorskim.

W skład antologii wejdą opowiadania:

„Babie lato” – Piotr Borlik
„Drakodoncja stosowana” – Kamila Dankowska
„Następna stacja: Katastrofa” – Piotr Gruchalski
„Zachwyt” – Wojciech Gunia
„Pod skórą” – Agnieszka Hałas
„Na podobieństwo” – Alicja Janusz
„Pan Kukiełka” – Dawid Kain
„Dwie głowy węża” – Magdalena Kucenty
„Gang Higiena” – Kazimierz Kyrcz Jr, Michał Walczak
„AJAS 22.9.5.12.11.9” – Jacek Łukawski
„Trupy” – Paweł Majka
„Wieczne życie” – Tomasz Przyłucki
„Na obraz i podobieństwo” – Krzysztof Rewiuk
„Dzień Walpurgii” – Ahsan Ridha Hassan
„Śnienie” – Marcin Rusnak
„Błędny rycerz” – Andrzej W. Sawicki
„Ego te absolvo” – Agnieszka Sudomir
„Księga Daat” – Anna Szumacher
„I moją głowę też” – Alicja Tempłowicz
„Rzeczy, które robisz w Łodzi, będąc martwym” – Istvan Vizvary


Fantazmaty tom 1

Na koniec jeszcze jedna, nieco spóźniona, ale sympatyczna wiadomość - na portalu Lubimy Czytać rozpoczął się Rok z Hardą Hordą. Każda z dwunastu autorek należących do naszej grupy napisze jeden felieton związany z szeroko rozumianą twórczością literacką, a felietony te będą publikowane na LC w miesięcznych odstępach. Cykl rozpoczęła w lutym Anna "Cranberry" Nieznaj z artykułem zatytułowanym Surfowanie po lawinie w 17 łatwych krokach. (Jeżeli przypadkiem ktoś z tu zaglądających nie orientuje się, co zacz ta cała Harda Horda, odpowiedź znajdziecie tutaj - we wstępie do Roku... napisanym przez Anetę Jadowską.)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz