2019-01-25

Fenixa coraz bliżej!
Już za niecałe dwa tygodnie na konwencie Fantasmagoria (czas: 8-10 lutego, miejsce: Gniezno, ul. Łubieńskiego 11) będzie miała swoją premierę zapowiadana od dawna Fenixa, kobiecy numer czasopisma Fenix: Antologia. Zawiera mnóstwo wszelkiego dobra: 

- przetłumaczone opowiadania Darii Zarubiny i Megan Lindholm, lepiej znanej jako Robin Hobb (uwaga, opowiadanie Lindholm jest dostępne tylko w wersji papierowej), z których pierwsze sięga do wierzeń słowiańskich o domowikach, drugie zaś wplata magię w realia Ameryki lat 80-tych;

- opowiadania Ewy Białołęckiej, Agnieszki Hałas, Magdaleny Kucenty, Katarzyny Rogińskiej, Marty Magdaleny Lasik i Aleksandry Janusz, każde utrzymane w innej konwencji: superbohaterowie na wesoło (Papierowe wyspy), cyberpunk w realiach japońskich (Dziesięciu ludzi, dziesięć kolorów), surrealistyczne ni to fantasy, ni postapo (A kiedy przyjdzie do ciebie Pan), futurystyczne social sf (Nieprzezroczyści) oraz climate punk bliskiego zasięgu (Mrówki w Złotych Tarasach). Sama popełniłam opowiadanie Schronisko, które jest trochę jak osadzona w Tatrach Słowackich wariacja na temat Herbertowego wiersza "U wrót doliny"; 

- dużo świetnej publicystyki, m.in. artykuł Anny Łagan o Octavii Butler, artykuł Zuzanny Śliwy o bohaterkach legend arturiańskich oraz felieton Aleksandry Klęczar o tym, czym mogłyby zajmować się współcześnie mało znane pomniejsze bóstwa rzymskie (moim skromnym zdaniem hit numeru, a konkurencję ma dużą).

Numer jest dostępny w przedsprzedaży w księgarniach eSeF.com.pl (wersja papierowa) oraz Ebookpoint (ebook)! Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie pisma.
Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony czasopisma Fenix: Antologia.


9 komentarzy:

 1. Anonimowy27.1.19

  Brzmi zacnie!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak można tę perełkę dopaść w swoje łapki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wersja papierowa będzie dostępna na pewno w sklepach eSeF.com.pl (tu przyjmują zamówienia przedpremierowe), Gildia i Powergraph, wersja elektroniczna (nie zawiera ilustracji oraz opowiadania Megan Lindholm) w Ebookpoint i Legimi. Możliwe, że wersja papierowa będzie dostępna na konwentach w ofercie księgarni Solaris, bo można tam kupić wcześniejsze numery. Informacje o dostępności wszystkich numerów Fenixa: Antologii znajdują się tutaj: https://fenix-antologia.pl/gdzie-kupic/

   Usuń
  2. Już zacieram ręce.
   A tymczasem nasza szanowna blogerka milczy o fakcie, że udziela się twórczo także w antologii Harda Horda. Ładnie to tak zatajać dobre wieści przed oddanymi czytelnikami?

   Usuń
  3. Kajam się, już to naprawiłam! Czy trochę usprawiedliwia mnie fakt, że kończyłam tom 4 "Teatru węży" (był to wyczerpujący maraton, tyle powiem - ale w końcu dotarłam do mety!) i nie chciałam się rozpraszać? :)

   Usuń
  4. Podwójna dawka przyjemności? To nawet bardzo usprawiedliwia :) Tymczasem Fenixa już do mnie leci :)

   Usuń
  5. Super! Miłej lektury! :)

   Usuń
 3. Anonimowy14.2.19

  Ładne to Twoje!!! I o górach!!!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O górach!! Inspirowane Tatrami Słowackimi :)

   Usuń