2019-02-16

Wieści lutowe, linki i darmowy ebook


Euforia spowodowana ukończeniem Śpiewu potępionych już trochę przygasła, ale o tej porze roku przybywa mi energii w miarę jak dni się wydłużają. Nadganiam zaległe tłumaczenia i zastanawiam się (na razie niezobowiązująco), co będę pisać w następnej kolejności. Na razie wygląda na to, że tej wiosny powinny powstać co najmniej dwa, jeśli nie trzy opowiadania (w tym przynajmniej jedno ze świata Zmroczy) - a co jeszcze, to się zobaczy.

Tymczasem mam znowu dwie dobre wiadomości z poletka lekturowo-czytelniczego. 

Ponieważ trwa zgłaszanie nominacji do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, na stronie czasopisma Fenix: Antologia można pobrać darmową antologię ebookową zawierającą 13 opowiadań, które ukazały się na Fenixowych łamach w roku 2018 i spełniają kryteria nominacji do tej nagrody. Wśród nich są m.in. opowiadania Pawła Ciećwierza, Romka Pawlaka, Marty Kładź-Kocot, Radka Raka oraz oczywiście moje Czarne i czarniejsze. Samo dobro, nic tylko ściągać i czytać! Ebook jest dostępny w formatach epub oraz mobi.

Dla ciekawskich podaję zawartość antologii:


Paweł Ciećwierz – Mój aniele
Paweł Ciećwierz – Straszna
Agnieszka Hałas – Czarne i czarniejsze
Rafał Cichowski – Wszystko już było
Marta Sobiecka – Autochton
Romuald Pawlak – Skimmo i kamień, który przemówił
Tomasz Fijałkowski – Trzecie piętro
Radek Rak – Czarne światy
Radek Rak – Oswoić noc
Dominika Węcławek – Reportaż z pierwszej misji statku rozpoznawczego F300
Adam Pietrasiewicz – Ostatnie zlecenie
Jan Maszczyszyn – Wnetwstąpienie
Marta Kładź-Kocot – Wyspa okrutnych snów


Druga dobra wiadomość dotyczy antologii Hardej Hordy. Wydawnictwo SQN uruchomiło już jej przedsprzedaż w swojej księgarni. Na razie można zamawiać tylko wersję papierową w cenie 39,99 zł (zniżka 20% w stosunku do okładkowej), docelowo oczywiście będą też ebooki. Co ważne, niedługo w sprzedaży mają się pojawić także pakiety promocyjne: książka plus niespodzianka lub niespodzianki (nie wiem jeszcze jakie), więc jeśli ktoś jest ich ciekaw, lepiej na razie wstrzymać się ze składaniem zamówienia! Z innych spraw okołopisarskich - krążąc po sieci wypatrzyłam ostatnio ciekawą krytyczną opinię czytelniczą na temat W mocy wichru na blogu Głodna Wyobraźnia

Ponieważ wiem, że zaglądają tu piszący, podzielę się też informacją wypatrzoną w sieci, która dla niektórych będzie jak wezwanie do boju! Fabryka Słów właśnie ogłosiła nabór do kolejnej antologii tematycznej, tym razem pod hasłem przewodnim "Gladiatorzy". Opowiadania należy przesyłać na adres gladiatorzy@fabrykaslow.com.pl do 1 maja 2019. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydawnictwa.
* * *

Z rzeczy zabawnych - parę dni temu odkryłam, że pewna księgarnia internetowa postanowiła umieścić Teatr węży w kategorii "Romanse. Literatura kobieca i obyczajowa". Logiczne, skoro autorka jest kobietą, czyż nie? Okładki powinny wprawdzie zminimalizować prawdopodobieństwo, że ktoś faktycznie się pomyli, ale gdyby... Oczami wyobraźni już widzę minę tej nieszczęsnej czytelniczki, która myśli, że kupiła romans, i ląduje w błocie Shan Vaola. (Swoją drogą kiedy podzieliłam się powyższym odkryciem na fejsbuku, w odpowiedzi uraczono mnie jeszcze lepszą anegdotą: otóż antologia Powergraphu Nowe idzie podobno lądowała w dziale poradników ciążowo-rodzicielskich...)

A z takich różnych drobiazgów ogólnożyciowych. Przed tygodniem byłam na długim spacerze nad Bystrzycą. Odwilż, błoto, zeschłe chaszcze, resztki brudnego śniegu i ogólnie wszystko blee, ale mniejsza o to. Po pierwsze widziałam drzewa ścięte przez bobry, po drugie rozczuliły mnie kaczki krzyżówki, bo stanowiły absolutnie jedyny optymistyczny i ładny wizualnie element krajobrazu. Zimno, paskudnie, a one sobie jakby nigdy nic pływają parami i nurkują w poszukiwaniu jedzenia, tak że z wody przez chwilę wystają tylko łapki i pierzasty ogonek. Myślę, że można by zmajstrować mem z kaczką krzyżówką wystawiającą kuperek z wody, nie wiem tylko, z jakim hasłem.
2 komentarze:

  1. Jeśli te książki na półkach układał ktoś równie wykwalifikowany, jak sprzedawca w Empiku, który na moje pytanie, gdzie znajdę wiersze Przybory, odpowiedział, że przybory to na papierniczym, to nie dziwię się, że trafiły na takie a nie inne działy 😉 w tej kwestii chyba już niewiele mnie zaskoczy...

    OdpowiedzUsuń