2019-06-07

Darmowy promobook "W krainie sylfów" i kilka innych żmijowych linków


Czy ja zapowiadałam, że niedługo na sieci pojawi się niespodzianka? Nie? Tak czy inaczej niespodzianka już nabrała materialnych kształtów: krótkie spinoffowe opowiadanko szpiegowskie W krainie sylfów stanowiące preludium do Śpiewu potępionych (lub, jeśli kto woli, postscriptum do W mocy wichru) można pobrać za darmo m.in. w księgarni Woblink. To ten tekst, którego fragmenty (opis uczty w dominium sylfów) podrzucałam niedawno na blog.

Przez cały czas dostępny pozostaje też poprzedni promobook - udostępnione jesienią 2017 r. jeszcze bardziej spinoffowe, luuuźno powiązane z cyklem Królestwo i jego cienie, którego akcja rozgrywa się w nieopisywanym wcześniej zakątku świata Zmroczy i Krzyczący jest tam bohaterem trzecioplanowym (niestety okładka przedstawia w zbliżeniu paskudnego typa z okładki Dwóch kart, na pocieszenie mogę tylko zapewnić, że prawdziwy Brune tak nie wygląda!)

Oba zalinkowane powyżej promobooki stanowią raczej uzupełnienie cyklu niż wprowadzenie do niego i bardzo się od siebie różnią atmosferą. Jeśli ktoś chciałby na podstawie krótkich tekstów wyrobić sobie pełniejszy obraz tego, co czeka w świecie Zmroczy, gorąco polecam inne dostępne za darmo na sieci opowiadania: Kłopot barona Hoogstratena Pokłosie pewnego bankructwajak również znacznie starszą, napisaną w 2003 r. Muzykę dla szczurów.

Z myślą o tych, którzy nie znają uniwersum Zmroczy i zastanawiają się, w jakiej kolejności najlepiej czytać opowiadania i powieści (na przestrzeni lat nagromadziło się tego wszystkiego już naprawdę dużo), zaktualizowałam też wpis Świat Zmroczy - kolejność chronologiczna tekstów. Zachęcam do zapoznania się! TL;DR - nie, absolutnie nie ma potrzeby szukać na Allegro ocalałych egzemplarzy mojego debiutanckiego zbiorku! Polecam zaczynać przygodę z Krzyczącym albo od któregoś z zalinkowanych powyżej darmowych opowiadań, albo od pierwszego tomu cyklu, czyli od Dwóch kart
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz