2019-06-17

Wieści czerwcowe


Już jutro (18 czerwca) oficjalna, wyczekana premiera Śpiewu potępionych! Z tej okazji mam parę ogłoszeń.

W dniach 21-23 czerwca planuję uprawiać bezwstydną autopromocję na Seminarium Literackim Śląskiego Klubu Fantastyki w Chorzowie (miejsce: Hotel Skaut przy ul. Harcerskiej, dokładniejsze informacje na temat imprezy znajdują się w linku). W sobotę o 15:00 odbędzie się tam spotkanie premierowe Śpiewu... - szykuję na nie prelekcję zatytułowaną "Świat Zmroczy: zatargi magów, igraszki demonów". Wszystkie cztery tomy cyklu będzie można kupić na miejscu, na stoisku zaprzyjaźnionej Księgarni Strefa Książki. 

Na marginesie: nigdy dotąd nie byłam w Chorzowie, dzięki wyjazdom konwentowo-promocyjnym po raz kolejny zobaczę nieznany mi kawałek kraju.

Z kolei na początku lipca wybieram się na Wrocławskie Dni Fantastyki (5-7 lipca, Centrum Kultury Zamek, Leśnica k. Wrocławia). Moje punkty programu prezentują się tak:

PIĄTEK

18:00-18:55 [PRELEKCJA] Przyczajony gwóźdź, ukryte powrósło: czary i przesądy w hodowli zwierząt 


20:00-20:55 [PRELEKCJA] Nieporadnik młodego autora: pisanie dla początkujących 

SOBOTA

12:00-13:25 [PANEL DYSKUSYJNY] Gdzie ci mężczyźni? Geralt z Rivii i inni bohaterowie fantasy (Marcin Kowalczyk, Wojciech Zembaty, Agnieszka Hałas, Milena Wójtowicz, mod. Michał Cetnarowski)

18:00-18:55 [PANEL DYSKUSYJNY] Fantastyczny fuck-up (Agnieszka Hałas, Grzegorz Wielgus, Elżbieta Żukowska, Dominika Tarczoń, mod. Adrianna Michno)

19:00-19:55 [PANEL DYSKUSYJNY] Dwa lata Hardej Hordy (Aleksandra Janusz, Agnieszka Hałas, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz)


Dalszych wyjazdów w sezonie letnim raczej nie planuję, ale we wrześniu pojawię się na Coperniconie w Toruniu.

* * *

Wyjazdy wyjazdami, tymczasem na sieci można już przeczytać dwie recenzje przedpremierowe Śpiewu... - zachęcam do zapoznania się:

Agnieszka Chojnowska - Gdzie srebro nie może, tam żmija pośle (blog "Na ostrzu siekiery")

Anna Nieznaj - Groza na rajskich wyspach (Esensja)


I jeszcze jedna informacja na koniec. Padają pytania, do ilu części rozrośnie się cykl o żmiju, bo miał być trylogią, a już nie jest... Otóż zanosi się na to, że Teatr węży zgodnie z pierwotną koncepcją z 2010 r. będzie finalnie miał pięć tomów. Piąty jest w tej chwili na takim etapie, na jakim czwarty był rok temu, czyli ma postać sterty notatek - właśnie skończyłam przerabiać konspekt po raz trzeci... Jeśli okoliczności życiowe nie staną na przeszkodzie, chciałabym skończyć tę książkę w pierwszym kwartale 2020, a potem przejściowo zawiesić swoją przygodę z uniwersum Zmroczy i realizować inne pomysły, ale na pewno będę jeszcze powracać do Krzyczącego i jego świata. Myślę, że w jakimś nieco dalszym terminie powstanie niezależna żmijowa dylogia lub trylogia, którą będzie można czytać bez znajomości Teatru.

3 komentarze:

 1. Anonimowy19.6.19

  Po chorzowskim parku się fajnie spaceruje,wiesz?

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wyczekanej premiery!
  Wrocławska wizyta wygląda bardzo, bardzo zacnie i sama chciałabym się wyrwać z Warszawy na te panele dyskusyjne. Niestety, robota ma swoje nieubłagane prawa i nie da się tego przeskoczyć 😟 ale liczę na relacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tej prelki o przesądach w hodowli zwierząt to słuchałabym jak głupia. Szkoda, ze do Wrocka mam kompletnie nie po drodze :( W sumie to u nas zawsze żywy był przesąd, ze obcych się do chlewni/obory nie wpuszcza i że zwierząt (żadnych, absolutnie nigdy) nie można oddawać za darmo, symboliczna chociaż opłata musi koniecznie zostać pobrana.

  W sumie to jestem ciekawa Twoich niezmroczowych pomysłów ;)

  OdpowiedzUsuń