2020-11-19

"Harde Baśnie" - FAQ
Jeśli jeszcze nie widzieliście tej okładki na Facebooku albo Instagramie, bo na przykład nie bywacie w social mediach, patrzcie i podziwiajcie! Oto drugie "dziecko" Hardej Hordy w całej krasie, z grzbietem jak płomień albo lisie futro. 

Na okładce ponownie widnieją elementy nawiązujące do każdego opowiadania ze zbioru, więc proponuję zgadywankę - jak myślicie, który motyw graficzny jest do czyjego tekstu? W czyim opowiadaniu pojawia się kaczka, a w czyim łabędź? U kogo jest lis, u kogo wilk, u kogo smok? Dziki bez? Hiacynt i biała róża? Jabłko i kameleon? Biały niedźwiedź? Gąszcz zarośli i domek z piernika? A grzebień, lusterko i sztylet?

Przedsprzedaż tu (zakładka gratis, wysyłka ruszy w okolicach 26 listopada).

Poniżej skopiowałam jeszcze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jakie przewijały się na Facebooku w odniesieniu do tej antologii (poniższe oficjalne FAQ, skonsultowane z wydawcą, pojawiło się w zeszłym tygodniu na fanpage'u Hardej Hordy).

Czy pojawi się e-book? 
TAK! W SQN Store będzie dostępny e-book - ale uwaga: jego premiera będzie opóźniona względem książki papierowej. Na razie nie jesteśmy w stanie podać daty. Wiemy, że niektórych może to rozczarować, ale nie mamy na to wpływu.

Czy pojawi się pakiet "Harda Horda" + "Harde Baśnie"? 
TAK! Pakiet jest już dostępny w przedsprzedaży, z atrakcyjną zniżką (i z zakładką gratis).

Czy oprawa jest twarda?
TAK!

Czy będzie spis treści? 
TAK! Chochlik drukarski, który zachochliczył spis treści z "Hardej Hordy", tym razem został prewencyjnie spacyfikowany!

Czy to zbiór opowiadań dla dorosłych fanów fantastyki? 
TAK! Zdecydowanie, nie kupujcie tej książki w prezencie dla przedszkolaków czy uczniów podstawówki! To teksty fantastyczne inspirowane baśniami, ale absolutnie nie baśnie dla małych dzieci! 

Czy pojawi się bookbox? 
NIE. Dostępna jest jedynie zakładka.

Czy książka będzie dostępna w innych księgarniach? 
NIE. Antologia "Harde Baśnie" wychodzi w serii SQN Originals, a więc SQN ma wyłączność na jej sprzedaż. Dotyczy to zarówno papieru, jak i e-booka. Wiemy, że każdy z was ma ulubione księgarnie, ale objętość zwiększająca koszty druku (znacznie większa niż w przypadku HH!) oraz pandemia sprawiły, że najrozsądniejszą decyzją było wydanie "Hardych Baśni" właśnie w SQN Originals. 

Czy e-book będzie dostępny w Legimi albo Empik Go? 
NIE. Ponownie, to SQN Originals - wyłączność na dystrybucję ma SQN.

Czy w książce są ilustracje? 
NIE. Wyszło nam tak dużo literek, że na ilustracje już nie starczyło miejsca.


5 komentarzy:

 1. A czy spacyfikowałyście chochlika w spisie treści? SQN wrzucił w internety spis treści z literówką, ciekawe, jak wyjdzie w druku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam pdf po składzie i obecności literówek w spisie treści nie stwierdziłam, ale chochliki jak widać są w tym sezonie wyjątkowo bezczelne (może nudzą się z powodu obostrzeń), więc różnie może być...

   Usuń
 2. https://www.facebook.com/118512954914759/posts/3379727595459929/
  Proszę bardzo, podgląd na chochlika. Ciekawe, skąd się tam wziął...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma Cię w spisie autorów SQN:
  https://www.wsqn.pl/autorzy/#letter-H

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie, nie ma też innych autorów, którzy publikowali jedynie opowiadania w antologiach SQN-u. Myślę, że ten spis obejmuje tylko osoby, które są autorami samodzielnych książek wydawanych przez to wydawnictwo.

   Usuń