2021-03-03

Konline 2021 i inne dobre wieści

 

Pandemia oznacza dojmujący i smutny brak konwentów, ale ponieważ natura nie znosi próżni, co jakiś czas organizowane są wydarzenia online. I tak na przykład już pod koniec tego tygodnia, w dniach 5-7 marca, odbędzie się zdalny konwent Konline organizowany przez Stowarzyszenie Avangarda. Spotkania, prelekcje i panele będą się odbywać na platformie Jitsi Meet, a program znajdziecie tu.

Będę gościem tego wydarzenia, co mnie cieszy, bo wobec braku wyjazdów nawet okazje do zdalnego integrowania się z fandomem jawią się jako atrakcja... Moje punkty programu:

Piątek 5 marca

19:00 - 19:50 Spotkanie autorskie. Blok literacki. Prowadzący: Marcin "Alqua" Kłak.

Sobota 6 marca

17:00 - 17:50 Panel dyskusyjny Hardej Hordy. Blok literacki. Uczestniczki: Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Milena Wójtowicz. Prowadząca: Magda "Cathia" Kozłowska.

20:00 - 20:50 Panel ogólnoliteracki. Blok literacki. Uczestnicy: Radek Rak, Agnieszka Hałas, Marta Krajewska, Michał Gołkowski. Prowadzący: Mikołaj Kowalewski.


Mam też dobrą wiadomość z całkiem innej dziedziny: wrocławskie Radio Ram wyemitowało krótką audycję, w której fantastycznie rozentuzjazmowana Dagmara Chojnacka opowiada o obu hardych antologiach! W necie dostępny jest podcast z tej audycji.

Z tej okazji warto przypomnieć, że papierowe "Harde Baśnie" od pewnego czasu są już znowu dostępne w SQN Store - solo (do wersji papierowej e-book dodawany jest gratis) oraz w atrakcyjnych pakietach z "Hardą Hordą": 
12 komentarzy:

 1. Anonimowy6.3.21

  Krzyczący nie jest męski? Anty Conan?

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykształcony, oczytany, nie zahodował sobie okazałych mięśni (na pierwszy rzut oka wygląda jak niedożywiony bakałarz, dopiero z rapierem w ręku pokazuje, na co go stać) i nie ugania się za wszystkim, co ma cycki XD Są różne wzorce męskości i powiedzmy, że Conan nie ma monopolu na tę cechę!

   Usuń
  2. Anonimowy7.3.21

   Krzyczący to nerd. :-) Znałam paru nieźle wysportowanych i biegłych w sztukach walki nerdów.
   A.

   Usuń
 2. A, i ja nie powiedziałam, że nie jest męski! Powiedziałam, że jest w opozycji do pewnego konwencjonalnego wzorca hipermęskiego bohatera!

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy7.3.21

  Ja go bardzo lubię.W sumie opowieści o Conanie też kiedyś lubiłam.
  Uśmiechnij się trochę do kamery!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy7.3.21

  "na pierwszy rzut oka wygląda jak niedożywiony bakałarz, dopiero z rapierem w ręku pokazuje, na co go stać"

  Indiana! :-D
  (nie Jones, sapienti sat).
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha :D Wyobrażając sobie wygląd i możliwości fizyczne żmija, miałam przed oczami jednego z trenerów, którzy prowadzili sekcję taekwon-do na UMCS, kiedy studiowałam. Jeden miał bary prawie jak Schwarzenegger, a drugi był szczupłym młodziankiem niewiele wyższym ode mnie, ale jak się człowiek przyjrzał trochę lepiej, to widział, że ten niepozorny chłopak jest w stanie sprać większych od siebie (Brune nie trenował walki kopanej, ale szermierka obejmuje też solidną ogólną zaprawę kondycyjną).

   Usuń
 5. Anonimowy7.3.21

  Dobre!!!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy7.3.21

  Conan jest przedstawiany jako typowy paker z siłowni. Mięśnie pakerów to tak naprawdę woda napompowana chemikaliami. Przeciętny chuderlawy acz żylasty budowlaniec rozłożyłby takiego jedną ręką. Że już nie wspomnę, jak często w walce przydaje się coś takiego jak zwinność. Wyobraża ktoś sobie zwinnego Pudziana?
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E, mówisz o kulturystach, jak Schwarzenegger w filmie. Ten literacki Conan był barbarzyńcą: chłop jak dąb, kanonicznie - bardzo silny, bardzo wytrzymały, niegłupi i obdarzony swego rodzaju zwierzęcym sprytem. Bohater, który jest w stanie zarąbać lwa toporem czy udusić tura, ma swój urok, już Sienkiewicz o tym wiedział ;)

   Usuń
 7. Anonimowy7.3.21

  Ale Conan nie był głupi,radził sobie,miał intuicję i jakiś spryt.I świadomość,ze jest barbarzyńcą.I dziewczyn nie gwałcił!

  Chomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ba, ja też mam sentyment do Conana jako czytelniczka! To, że nie chciałabym pisać o bohaterze zbudowanym wg tego samego archetypu, nie znaczy, że nie lubię _czytać_ o Conanie!

   Usuń