2021-05-26

Czerwcowy numer "Nowej Fantastyki" poleca się Waszej uwadze!


Obiecywałam sobie, że nie zamieszczę na blogu nowej notki, dopóki nie skończę opowiadania "Trzecie dziecko Ewy", NO ALE PRZECIEŻ trzeba zareklamować czerwcowy numer "NF", który właśnie pojawił się w sprzedaży!! Polecam go podwójnie gorąco z tego względu, że tym razem szarogęszę się w dziale zagranicznym niepodzielnie (dla równowagi Marceli Szpak zajmie większość działu w numerze lipcowym).

Nienachalny leitmotif numeru to "Dzień Dziecka", dlatego w dwóch z trzech opowiadań, które wybrałam, występują młodzi protagoniści. A w menu:

- kosmiczne SF od Karen Osborne: krótkie, emocjonujące, "na wysokim C"

- zakręcone pulpowe fantasy Laviego Tidhara, o którym już nawijałam entuzjastycznie na dwóch zdalnych wystąpieniach, bo mnie ujęło i tropikalną scenerią (no ba), i niewymuszonym pogrywaniem z konwencją. Tidhar jedzie po bandzie, a ś.p. Fritz Leiber i Robert E. Howard lubią to;

- opowiadanie A.T. Greenblatt o nawiedzonym domu, w którym krzyżują się wszechświaty równoległe, troszkę w stylu Raya Bradbury'ego. Ma jedną ciekawą cechę - otóż autorka napisała je z rozmysłem tak, żeby nie było można odgadnąć płci narratora. Zachowanie tego niuansu stanowiło spore wyzwanie dla tłumaczki - chapeau bas przed Iwoną Michałowską-Gabrych!

Oprócz tego w numerze m.in. Genndy Tartakovsky, wywiady z Markiem Millarem i Johnem J Muthem, artykuły, felietony (w tym felieton Grzegorza Kasdepke), recenzje, a w dziale prozy polskiej opowiadania Sebastiana Uznańskiego, Michała Ochnika i Dominiki Węcławek.


Gorąco zachęcamy do kupna numeru, a najlepiej do prenumeraty, którą możecie znaleźć pod tym linkiem:
https://ksiegarnia.proszynski.pl/nf

"NF" jak zawsze można nabyć w kioskach i empikach, a także w księgarni stacjonarnej wydawnictwa Prószyński i S-ka, w Warszawie przy ul. Rzymowskiego 28. Jeśli ktoś preferuje formaty elektroniczne, jesteśmy w e-Kiosku albo w aplikacji mobilnej na Androida i iOS:
https://www.e-kiosk.pl/numer,360030,nowa_fantastyka
http://onelink.to/nowafantastyka

Wybrane artykuły możecie też znaleźć w wersji audio w Lectonie:
https://lectonapp.com/pl/podcast/nowa-audio-fantastyka

Zachęcam do lektury!

1 komentarz:

  1. mam Wszystkie numery F i NF - na pierwszych ćwiczyłem czytanie :):)
    pozdr serdeczne :)

    OdpowiedzUsuń