2023-01-22

Styczniowa "Nowa Fantastyka": troszkę mroczny melanż


No hej, kto już czytał styczniowy numer "Nowej Fantastyki"?

W wesołej, kolorowej okładce kryją się tym razem treści rozmaite, bez leitmotivu, w tym trochę mroczności i ponurości. W dziale prozy polskiej - Marta Sobiecka z kolejnym opowiadaniem detektywistycznym o znanej ze zbioru "Algorytm życia" policjantce Kaori Nakamurze (SF bliskiego zasięgu osadzone w Japonii) oraz Wiktor Orłowski z weirdową, niepokojącą wizją końca świata, brutalną i poetycką zarazem. W dziale prozy zagranicznej - Ruth Nestvold z klasyczną hard SF (turystyka na Marsie, z kropelką czarnego humoru, opowiadanie było nominowane do Nebuli), Nino Cipri z grozą (małe dziewczynki bez mrugnięcia okiem robiące krzywdę innym dzieciom - szczerze, kto z nas nie pamięta takich rzeczy ze szkoły? A ten tekst idzie tylko o krok dalej...) i Aleksander Matiuchin z horrorem w rosyjskich realiach - po lekturze "Ściegu" widok staruszki z robótką w rękach już zawsze będzie was przyprawiał o lekko makabryczne skojarzenia.

Plus masa ciekawej publicystyki, jak zwykle.

Nieustająco zachęcamy do prenumeraty! W promocji do rocznej prenumeraty wersji papierowej znów możecie wybrać książkę w prezencie. Prenumeratę znajdziecie pod nowym adresem internetowym:
https://inverso.pl/nf

Jeśli wolicie wersję elektroniczną, do dyspozycji nadal jest aplikacja na Androida i iOS:
https://onelink.to/nowafantastyka

a także e-wydanie, które - UWAGA! - teraz również możecie zaprenumerować! Zachęcam do tej opcji niezdecydowanych, którzy nie chcą gromadzić w mieszkaniu stert czasopism - roczna prenumerata "NF" w pdf-ie kosztuje w tym momencie niecałe 80 zł. Może pdf nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu, ale za to można podziwiać oprawę graficzną z wersji drukowanej...
https://www.nexto.pl/e-prasa/nowa_fantastyka_p1204368.xml

A numer w wersji papierowej, gdyby komuś zależało, zawsze można jeszcze dostać wysyłkowo tu:
https://ksiegarnia.proszynski.pl/product,78694

Jeśli czytaliście, zachęcam do podzielenia się wrażeniami!!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz