2023-05-04

Majowa "Nowa Fantastyka": miłośnicy science fiction, czytać!

 

W majowym wydaniu "Nowej Fantastyki" absolutną perłą numeru jest opowiadanie Petera Wattsa "Dwadzieścia jeden sekund boskości" w brawurowym przekładzie Grzegorza Gajka. Sztuczna inteligencja w nieco nietypowym ujęciu plus interesujący główny bohater, naznaczony doświadczeniem żałoby po żonie. Fani SF na pewno się ucieszą, że w dziale prozy zagranicznej znalazło się też świetne opowiadanie Simone Heller "Gdy zabrakło gwiazd" (postapo z nietypową - ogoniastą - bohaterką), nominowane w 2019 r. do nagrody Hugo.

W dziale prozy polskiej przeczytacie teksty Marcina Rusnaka (SF, stary astronauta kontra przeszłość), Marty Ryczko (telepaci, współczesne polskie realia, delikatny romans - ładne), Szymona Stoczka (ponownie SF, intryga na statku kosmicznym) i Wojciecha Szydy (o Poncjuszu Piłacie), zaś w publicystyce m.in. wywiady z Juliuszem Machulskim oraz z Łukaszem Kucharczykiem, autorem powieści "Granty i smoki".

W papierowym wydaniu w prezencie wszywka z minigrą.

Nieustająco polecamy prenumeratę - 12 numerów "NF" za jedyne 92 zł. Dodatkowo w promocji do rocznej prenumeraty możecie wybrać książkę w prezencie - do wyboru są aktualnie "Chąśba" Katarzyny Puzyńskiej bądź "Zimistrz" Terry'ego Pratchetta (do wyczerpania zapasów).
inverso.pl/czasopisma/p-nowa-fantastyka-prenumerata-12-miesiecy

E-wydanie na platformie Nexto (też z możliwością prenumeraty):
https://www.nexto.pl/e-prasa/nowa_fantastyka_p1204368.xml

Sprzedaż wysyłkowa papierowych wydań przez księgarnię Gildia (można wstecznie zamawiać numery z wcześniejszych miesięcy!):
https://www.gildia.pl/szukaj/seria/nowa-fantastyka

A część naszych tekstów znajdziecie, jak zwykle, w aplikacji Lecton w wersji audio:
https://lectonapp.com/pl/podcast/nowa-audio-fantastyka
A z zupełnie innej bajki - mam OGROMNĄ nadzieję, że już na dniach będę mogła podzielić się ze światem świetną wiadomością. Czekam na to jak na szpilkach, ale na razie jeszcze muszę się powstrzymać, dopóki nie padła oficjalna deklaracja.


2 komentarze:

  1. Hmmm. Czyżby po stronie mroku 2 ? I co najmniej tak samo dobre....

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy9.5.23

    Właśnie dowiedziałem się, że na dniach ukażą się "Świerszcze w soli". Świetna wiadomość! :-)
    Paszczaczek

    OdpowiedzUsuń