2023-05-10

"Świerszcze w soli" już w sprzedaży!


Ahoj, świecie! DOCZEKALIŚMY SIĘ! Zbiór opowiadań "Świerszcze w soli", znany nieformalnie jako "Po stronie mroku 2", ku mojej przeogromnej radości jest już oficjalnie w sprzedaży:

E-booka można nabyć od ręki, wysyłka książek ma ruszyć na dniach. Macie do wyboru, do koloru różne kuszące pakiety promocyjne - "Świerszcze..." z antologiami Hardej Hordy, z gadżetami (torby, zakładki, pocztówki z obrazami Jakuba Różalskiego), można za jednym zamachem zrobić prezent sobie i komuś.

Książka wychodzi w serii SQN Originals, co oznacza, że w papierze kupicie ją wyłącznie w księgarni SQN Store (oraz oczywiście na stoisku Wydawnictwa SQN w czasie imprez targowych). E-book ma być dostępny szerzej - najpierw tylko w Legimi, a potem również w innych serwisach e-bookowych. Zabiegałam o to i udało się!

Kilka informacji dla niezorientowanych (są tacy?):
 • To NIE jest książka z uniwersum Zmroczy (niech Was nie zwiedzie postać w białej szacie, nawet jeśli może się kojarzyć z magami Elity).
 • To NIE jest urban fantasy.
 • To NIE jest książka wesoła ani lekka (gdybym chciała wymieniać content warnings, to musiałabym wymienić ze dwadzieścia, więc załóżmy po prostu, że dorosły czytelnik czyta na własną odpowiedzialność).
 • To JEST zbiór trzynastu opowiadań o zaświatach i ich mieszkańcach.
 • ZAWIERA siedem tekstów premierowych oraz sześć takich, które na przestrzeni lat można było przeczytać w innych miejscach (zazwyczaj w antologiach e-bookowych lub online, tylko "Schronisko" ukazało się w publikacji papierowej).
 • Jeżeli lubicie serię komiksową o Sandmanie, ta książka jest w nieco podobnym stylu.
Spis treści:
 1. "Zesłańcy"
 2. "Szatański plan"
 3. "Laura, która nie była Laurą" (premierowe)
 4. "Trzecie dziecko Ewy" (premierowe)
 5. "Mędrcy świata"
 6. "Na dworcu" (premierowe)
 7. "Kontrakt Ficerów" (premierowe)
 8. "Po drugiej stronie gwiazd"
 9. "Pogranicznicy" (premierowe)
 10. "Pod skórą"
 11. "Osiem migawek z życia Śmierci" (premierowe)
 12. "Świerszcze w soli" (premierowe)
 13. "Schronisko"1 komentarz: