2023-08-30

Kapitularz 2023: moje punkty programu (plus słówko o całokształcie) 

Ahoj, świecie! W dniach 1-3 września będę gościć w Łodzi na Kapitularzo-Polconie. Mam cudowne wspomnienia z ubiegłorocznego Kapitularza (bardzo interesujące prelekcje + wieczorne zwiedzanie Łodzi z przekochanym Chomikiem) i cieszę się, że tegoroczny program imprezy wygląda jeszcze bardziej bogato!

Moje punkty programu:

Sobota 10:00
Prelekcja "Świat Zmroczy: zatargi magów, igraszki demonów"
Sala Literacka 2 (0.02)

Sobota 17:00
Prelekcja "Polowanie na opowiadania: kulisy pracy działu prozy zagranicznej "Nowej Fantastyki"
Sala Literacka 1 (Aula 4)

Sobota 18:00
Dyżur autografowy
Autografy (1. piętro)


Opowiadanie "Potwór i nić" z antologii Inne nieba znajduje się na liście nominacji do Nagrody im. Zajdla, co było dla mnie na tyle dużym zaskoczeniem, że moja świadomość chyba wciąż jeszcze nie przetworzyła tego faktu (kaman, w samej antologii Inne nieba jest jedenaście innych świetnych tekstów, a w roku 2022 ukazały się łącznie jakieś grube setki opowiadań). W jednym z odcinków podcastu CzaPa Kulturalna Czarek Zbierzchowski i Paweł Majka omawiają to opowiadanie i wylewnie je chwalą - bardzo mi miło, dziękuję!


***

Parę słów wieści ogólnych: różne rzeczy nie układają mi się ostatnio tak, jak bym chciała. Musiałam zrezygnować w końcówce lipca z udziału w SkierConie (szkoda, bo to byłaby moja pierwsza wizyta w Skierniewicach), na początku sierpnia oddałam duże tłumaczenie z takim poślizgiem, że o mały włos nie wynikły z tego problemy (ale przynajmniej ODDAŁAM i mam je z głowy), zrezygnowałam z tłumaczenia dalszych tomów tej serii i ograniczyłam aktywność w social mediach (stąd m.in. znowu wychłodzenie bloga do minimum). Planuję najprawdopodobniej grubszy remanent i reorganizację życia, ale nie mam pojęcia, co z tego wyniknie. Na razie w trybie pilnym muszę napisać opowiadanie do kolejnej antologii Hardej Hordy, bo w kalendarzu straszy nieprzekraczalny deadline do 30 września. W dniach 15-17 września będę gościć w Toruniu na Coperniconie, w dalszych planach oczywiście figuruje lubelski StarFest (20-22 października), a tydzień później najprawdopodobniej pojadę na Krakowskie Targi Książki, ale to się jeszcze zobaczy. Miałam na ten rok bogatsze plany, ale patrz wyżej... Jedno, czym się mogę pochwalić, to że w czerwcu napisałam opowiadanie do pewnej antologii i zostało przyjęte - premiera książki ma być na StarFeście. Zdradzę, że tematyka była baaaardzo w moim stylu i po prostu nie mogłam przepuścić takiej okazji!
1 komentarz:

  1. Anonimowy4.9.23

    Prelekcja o opowiadaniach była bardzo fajna! Chomik

    OdpowiedzUsuń