2016-12-09

Anavri VaneisenAnavri Vaneisen pojawia się w Teatrze węży niczym Małgorzata w słynnej operze Gounoda Faust, przelotnie pod koniec pierwszego aktu - w czternastym rozdziale Dwóch kart. W kolejnych tomach staje się już jedną z głównych postaci.

Mieszka w Shan Vaola nad Zatoką Snów. Jest córką arystokraty Alaina Vaneisena, półsierotą - matka zmarła po długotrwałej chorobie, gdy Anavri była jeszcze dzieckiem. Starszy brat Fabien jako nastolatek stał się ka-ira, czarnym magiem (skażony dar magiczny budzi się w młodych ludziach, zwykle przed dwudziestym piątym rokiem życia; bardziej narażone są nań osoby, które w dzieciństwie lub wczesnej młodości przeżyły dużą traumę). Marshia Lavalle przez jakiś czas potajemnie uczyła go czarów, lecz w wyniku donosu został aresztowany przez srebrnych magów i skazany na okrutną śmierć w tak zwanym Domu Godnego Odejścia - więzieniu, gdzie czarni magowie zabijani są powoli w rytualny sposób, aby ich dusza nie mogła się już odrodzić w innym ciele. Wyrok wykonano.

Zgodnie z praktykowanym w Shan Vaola obyczajem, członkowie najbliższej rodziny muszą w każdą rocznicę śmierci Fabiena odwiedzić jego grób. W Dwóch kartach, ponieważ ojciec nie wrócił na czas z podróży, Anavri późnym wieczorem idzie na cmentarz sama... i spotyka tam Krzyczącego w Ciemności, wyczerpanego po niesympatycznej magicznej przygodzie. Krótka scena ich spotkania na cmentarzu jest silnie inspirowana obrazami Victorii Frances.(Ilustracja: Beata Urniaż-Księska)


Dwóch kartach panna Vaneisen ma dziewiętnaście lat. Jest szczupła, blada, ma jasne włosy i szare oczy. W trakcie pisania wizjowała mi się jako nieco podobna do młodej Gwyneth Paltrow. Choć od śmierci Fabiena minęły dwa lata, nadal nosi żałobę po bracie.

Spoiler alert:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Pośród cieni w Anavri budzi się czarny dar, tak jak w Fabienie. Dalszego ciągu jej życiorysu nie zdradzam, musicie sięgnąć do książek.
2 komentarze:

 1. Anonimowy14.10.20

  SPOILER
  *
  *
  *
  *
  *
  Strasznie mocno dotknęła mnie jej śmierć. To po prostu było zbyt okrutne, zwłaszcza po świetnie poprowadzonym wątku miłosnym. Szkoda. Olbrzymia, niepowetowana szkoda

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy5.3.21

  47 year old Data Coordiator Abdul Chewter, hailing from Campbell River enjoys watching movies like Baby... Secret of the Lost Legend and Board sports. Took a trip to Gusuku Sites and Related Properties of the Kingdom of Ryukyu and drives a Caravan. wiecej

  OdpowiedzUsuń